Katar son dakika duyurdu! İsrail ile Hamas arasında ateşkes mi yapılacak?

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdulrahman Al Thani, Gazze Şeridi'nde ateşkes sağlanması için yürütülen müzakerelerde son duruma ilişkin yaptığı açıklamada, "Durumda bir dereceye kadar ilerleme kaydedildi. Son birkaç gündür çabalarımızı kesintisiz sürdürdük." dedi.

Giriş Tarihi 21 Haziran 2024, 23:57 Güncelleme 22 Haziran 2024, 00:11
Katar son dakika duyurdu! İsrail ile Hamas arasında ateşkes mi yapılacak?

İÇİNDEKİLER

İsrail Gazze Şeridi'ndeki saldırılarına aralıksız devam ederken, bölgede ateşkes sağlanması için yapılan müzakereler de sürüyor. Son gelişmeyi Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdulrahman Al Thani duyurdu.

MADRİD'DE DUYURULDU

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdulrahman Al Thani, İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ile Madrid'de düzenlediği basın toplantısında İsrail ile Hamas arasında gerçekleştirilen müzakerelere değindi.

'UÇURUMU KAPATMAK İÇİN'

Katar'ın iki taraf arasındaki "uçurumu" kapatmak için arabuluculuğa devam ettiğini söyleyen Al Thani, "Durumda bir dereceye kadar ilerleme kaydedildi. Son birkaç gündür çabalarımızı kesintisiz sürdürdük" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Al Thani ile Albares arasında erken saatlerde gerçekleştirilen ikili görüşmede siyasi, ekonomik, eğitim ve kültürel ilişkilerin derinleştirilmesi ele alındı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN