Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Dünya
 • 22.04.2021 10:33
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 22.04.2021 10:43
ABONE OL

İçinde 53 mürettebatın bulunduğu 'ya ait donanma kayboldu! de yardıma koştu

İçinde 53 mürettebatın bulunduğu Donanması'na ait denizaltı ile dün irtibat kesildi. açıklarında askeri tatbikata katılan denizaltı için arama kurtarma çalışmaları başlatılırken , , , , ve , 'na ait kaybolan denizaltının arama çalışmalarına yardım etme teklifinde bulundu.

İçinde 53 kişi vardı! Haber alınamıyor
Sesli dinlemek için tıklayınız.

Endonezya'da askeri tatbikata katılan bir denizaltıdan haber alınamıyor. 53 denizciye ev sahipliği yapan denizaltı ile irtibat 2300 feet derindeyken kesildi.

Ülke basınında yer alan haberlere göre, denizaltının batmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Donanma sözcüsü, Alman yapımı denizaltı KRI Nanggala-402'nin Çarşamba günü Bali adasının 60 mil kuzeyindeki sularda bir torpido tatbikatı yürüttüğünü ancak tatbikatın sonucunu paylaşmadığını açıkladı.

   Aynı açıklamada denizaltıyı bulmak için çalışma başlatıldığı ve komşu ülkeler Singapur ve Avustralya'dan yardım istendiği bilgisine de yer verildi.

   Savunma Bakanlığı kaynakları denizaltının en son sinyal verdiği bölgede petrol kalıntıları bulunduğunu duyurdu. Ayrıca bölgeye arama kurtarma faaliyetleri kapsamında iki geminin gönderildiği belirtildi.

   Gelen son bilgilere göre, arama kurtarma faaliyetleri kapsamında 400 kişi zamana karşı yarış veriyor. Bu kapsamda bölgeye bir helikopter de gönderildi.

     Rusya, ABD, Almanya, Fransa, Hindistan ve Türkiye, Endonezya Donanması'na ait kaybolan denizaltının arama çalışmalarına yardım etme teklifinde bulundu.

     Denizlatından son mesajın yerel saat ile dün sabah 3'te alındığı da gelen bilgiler arasında. İrtibatın kesildiği denizaltı donanmanın 5 adetlik filosunun bir parçasıydı.