Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Dünya
 • 26.02.2021 14:08
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 26.02.2021 14:08
ABONE OL

Türk vatandaşlarına en kolay veren ülkelerin listesi 2021! Oturma izni almak için hangi ülkelerini tercih etmeliyiz?

Dünyayı gezmek ya da farklı ülkelere yerleşmek isteyen vatandaşlar, 2021'de en kolay veren ülkeleri araştırmaya başladı. Bu anlamda size en uygun seçenek ile başvuru yapabilir ve çok kısa bir sürede ikinci bir vatandaşlık kazanabilirsiniz. Peki, oturma izni almak için hangi ülkelerini tercih etmeli? Hangi şartları yerine getirmek gerekiyor? Ne kadar paranız olmalı? Konu hakkında detaylı bilgileri haberimizde derledik.

En kolay oturma izni veren ülkelerin listesi 2021!

Dünyayı gezmek ya da farklı ülkelere yerleşmek isteyen vatandaşlar, 2021'de en kolay oturma izni veren ülkeleri araştırmaya başladı. Bu anlamda size en uygun seçenek ile başvuru yapabilir ve çok kısa bir sürede ikinci bir vatandaşlık kazanabilirsiniz. Peki, oturma izni almak için hangi Avrupa ülkelerini tercih etmeli? Hangi şartları yerine getirmek gerekiyor? Ne kadar paranız olmalı? Konu hakkında detaylı bilgileri haberimizde derledik.

EN KOLAY OTURUM İZNİ VEREN ÜLKELER LİSTESİ!

İSPANYA OTURMA İZNİ

İspanya'da oturum izni almak için de gayrimenkul almanız gerekiyor. 500 bin euro değerinde ev alanlara verilen oturum izni ile yabancı vatandaşları yatırım yapmak için teşvik etmeye çalışılıyor. Bunun dışında farklı bir yöntem olarak da 2 milyon euro ödeyip devlet tahviline girmek ve oturulan zaman boyunca bu tahvili muhafaza etmeniz isteniyor.

BELÇİKA OTURMA İZNİ

Belçika'da oturma izni almak için diğer ülkeler gibi ödeme yapmanız istenmiyor. Belçika'ya yapılan oturma izni başvurusu iki ay gibi kısa bir sürede sonuçlanıyor. Belçika'ya yerleşmek ve oturum izni almak için güçlü bir iş planı gerekiyor. Devletin desteklediği iş planları kabul ediliyor.

   AVUSTURYA OTURMA İZNİ

   Avusturya'da oturum izni alabilmek için özel olarak bir şey satın almanız istenmiyor. Fakat buna rağmen başvuru yaparken 2500 euro ile 40 bin euro arası bir nakitiniz mutlaka olmalı. Avusturya 10 çeşit oturum izni ile hizmet veriyor.

   HOLLANDA

   Ankara Anlaşması'nı 1963'te imzalayan altı Avrupa Ekonomik Topluluğu üyesinden biri olan Hollanda, şirket kurmak isteyen Türk vatandaşlarına belli şartlarda oturum izni sağlıyor. Hollanda'dan Avukat Nazmi Türkkol, "Devlet kurduğunuz şirketin ekonomik bir katkıda bulunması gerek diyor. Ama bundan tam olarak neyin kastedildiği net değil" diyor. Bir restoran açma önerisinin, gerek görülmemesi durumunda reddetilebildiğini belirten Türkkol, iş planında ne kadar yatırım yapılacağı ve kaç kişinin çalıştırılacağı gibi konuların da etkili olduğunu söylüyor.

   MONACO OTURMA İZNİ

   Monaco'da oturum izni alabilmek için, Monaco bankasında adınıza bir hesap açarak, oturacağınız süre boyunca 500 bin euroyu hesabınızda tutmanız gerekecek. Monaco'da oturan vatandaşlar; varlık, sermaye kazanç ve gelir vergisi gibi birçok vergiden muaf ve Schengen bölgesindeki ülkeleri ücretsiz seyahat etme hakkına sahip.

     JERSEY ADASI OTURMA İZNİ

     Ilıman iklimi ile bilinen Jersey Adası iklimi sayesinde birçok kişinin göz bebeği. Jersey Adası'nda oturma izni alabilmek için bir yıllık mininmum yatırım miktarı 125 bin sterlin olarak belirtilmiş.

     BİRLEŞİK KRALLIK OTURMA İZNİ

     Sunduğu fırsatlardan dolayı birçok insanın cazip olarak gördüğü Britanya'da oturum izni alabilmek için 2 milyon ila 10 milyon sterlin arası yatırım yapmanız talep ediliyor. Burada oturum izni programları kademeli olarak devam ediyor.

     LETONYA OTURMA İZNİ

     Oturum izni almanın kolay olduğu ülkelerden birisi de Letonya. Letonya'da oturma izni alabilmek için yatırım yapmak gerekiyor. Letonya'dan satın alacağınız 250 bin euro değerinde bir mülk yeterli olmuyor. Ayrıca yüzde 5 oranında da vergi vermeniz isteniyor.

       MALTA OTURMA İZNİ

       Malta'da oturum izni alabilmeniz için yüzde vergi ödemeniz isteniyor ve 275 bin euro tutarında bir gayrimenkul almanız bekleniyor.

       PORTEKİZ OTURMA İZNİ

       Portekiz'de oturum izni almak olukça kolay. Örneğin kişiye kadar istihtam sağlamak isteyenlere hemen oturum izni verilebiliyor. Eğer Portekiz'de iş kurmak dışında sadece yerleşmek istiyorsanız 500 bin euro vererek bir ev almanız ya da Portekiz bankasına 1 milyon euro yatırmanız yeterli.