Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Dünya
 • 30.11.2020 19:07
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 30.11.2020 19:11
ABONE OL

Almanya Başbakanı Angela Merkel: saygıyı hak ediyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel, çalışmalarını tamamlayarak 'na dönen gemisi ile ilgili "Oruç Reis'in tekrar Türk limanına dönmesi zirve öncesi iyi bir işaret" dedi. Açıklamasında 'nin dünyada en çok yi barındıran ülke olduğunu da vurgulayan Merkel, "Türkiye bu konuda saygıyı hak ediyor. Türkiye'ye destek olmaya devam etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

AAAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Antalya Limanı'na dönmesinin Avrupa Birliği (AB) zirvesi öncesi iyi bir işaret olduğunu söyledi."TÜRKİYE SAYGIYI HAK EDİYOR"
Merkel, Almanya'nın AB Dönem Başkanlığı kapsamında yaptığı konuşmada, Oruç Reis gemisinin dönmesine ilişkin, "Oruç Reis'in tekrar Türk limanına dönmesi zirve öncesi iyi bir işaret." dedi.Başbakan Merkel, bu konunun 10-11 Aralık'taki zirvede dikkate alınacağını belirtti. Türkiye'nin dünyada en çok mülteciyi barındıran ülke olduğunu vurgulayan Merkel, "AB içinde mülteci tartışmalarında ne kadar zorlandık. Türkiye bu konuda saygıyı hak ediyor. Türkiye'ye destek olmaya devam etmeliyiz." diye konuştu.   BAKANLIK AÇIKLADI
   Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Oruç Reis sismik araştırma gemimiz, 10 Ağustos'ta başladığı Demre sahasındaki iki boyutlu (2B) sismik araştırmalarını tamamladı. 10 bin 955 kilometre 2B sismik veri toplayan gemimiz, Antalya Limanı'na döndü." ifadelerine yer verildi.

   TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN