Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 26.05.2020 09:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.05.2020 09:30
ABONE OL

'da koronavirüs bilançosu artıyor! Ölü sayısı 6 bini geçti

Son dakika haberlerine göre 'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısında artış yaşanıyor. Ülkede son 190 kişi daha hayatını kaybetti. Toplamda koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 6 bin 637'ye ulaştı. Vaka sayısı ise 2 bin 90 artarak 85 bin 711'e yükseldi. Ontario'nun , 'nün kutlandığı hafta eyalet genelinde vaka sayılarının yükseldiğini açıkladı.

Kanada' koronavirüs bilançosu artıyor! Son 48 saatte...

genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 190 artarak 6 bin 637'ye çıktı.

Federal verilerine göre, ülkede son 190 kişi daha Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Bu artışla Kovid-19 kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı 6 bin 637'ye ulaştı.

Vaka sayısı da 2 bin 90 artarak 85 bin 711 oldu.

ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ VAKA SAYISINI ARTTIRDI

Kanada'da salgının en yoğun olduğu iki eyaletten biri olan Ontario'nun , 'nün kutlandığı hafta eyalet genelindeki vaka sayısında ciddi artış kaydedildiğini açıkladı.

"VİRÜSÜ BULAŞTIRACAĞININDAN ENDİŞE DUYULACAK UNSURLAR ARASINDA SİVRİSİNEKLER YOK"

Öte yandan Alberta Eyaleti Sağlık Hizmetleri Şefi Dr. Deena Hinshaw, Kovid-19'un sivrineklerden bulaşıp bulaşmayacağına dair açıklamada bulundu.

Dr. Hinshaw, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugüne kadar, Kovid-19'un sivrisinekler tarafından insanlara bulaştığını gösteren hiçbir bilgi veya kanıt yok. Bu virüs, enfekte bir kişinin tükürük, burun akıntısı, öksürük, hapşırık veya konuştuğu zaman ağızdan çıkan damlacıklar yoluyla yayılan bir solunum virüsüdür." ifadelerini kullandı.

Virüsler üzerine yaptığı araştırmaları ile bilinen Manitoba Üniversitesi bilim adamlarından Dr. Jason Kindrachuk da bir haber kanalında yaptığı açıklamada, Kovid-19'u bulaştıracağından endişe duyulacak unsurların arasında sivrisineklerin bulunmadığını söyledi.