Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.05.2020 03:56
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.05.2020 08:09
ABONE OL

Son dakika: uçağını 'yanlışlık'la düşüren şimdi de kendi gemisini vurdu!

Son dakika haberine göre, donanmasının, Basra Körfezi'nde tatbikat sırasında ülkeye ait bir savaş gemisini yanlışlıkla vurması sonucunda yaklaşık 40 askerin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

İran donanması yanlışlıkla kendi gemisini vurdu

medyasında yer alan haberlere göre, Basra Körfezi'nde tatbikat sırasında, İran donanmasına ait Cameran fırkateyni, donanmaya ait Konarek adlı başka bir fırkateyni yanlışlıkla vurdu.

Devrim Muhafızları Ordusuna ait "Cevan" gazetesinin muhabiri Vahid Hacipur, sosyal medya hesabından, olayda en az 40 askerin hayatını kaybettiğini ifade etti.UKRAYNA UÇAĞINI DA 'YANLIŞ'LIKLA VURMUŞLARDI
İran Sivil Havacılık Kurumu, 8 Ocak'ta başkent Tahran üzerinde düşürülen uçağının iki füzeyle vurulduğunu doğrulamıştı. İran Genelkurmay Başkanlığı 11 Ocak'ta yaptığı açıklamada, Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürüldüğünü açıklamıştı.

İRAN ORDUSUNDAN KENDİ GEMİSİNİ YANLIŞLIKLA VURDUĞU İDDİALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA:
İran Ordusu, dün düzenlenen deniz tatbikatı esnasında, Konarek savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı, kazara meydana gelen olayda en az bir kişinin öldüğünü bildirdi.

İran Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Bender Abbas 1. Bölgesi Halkla İlişkiler Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Dün düzenlenen deniz tatbikatı esnasında, Konarek savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı, kazara meydana gelen olayda en az bir kişi öldü, birkaç kişi de yaralandı. Olayla ilgili inceleme sürüyor." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, olayın detayları hakkında bilgi verilmedi.