Bugünkü
Takvim

'de bir taksiciyi boğazını keserek öldürmüştü! o odada idam edilecek!

2004 yılında ’de bir taksiciyi boğazını keserek öldüren hastası lakaplı ölüm kokteyli olarak adlandırılan zehirli iğneyle idam edilecek. Davanın başından beri masum olduğunu iddia eden Kurt Cengiz, idam edilmek için sırasını bekliyor.

  • Dünya
  • 20.02.2020 09:55
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.02.2020 09:55
ABONE OL
Kurt Cengiz o odada idam edilecek!

Son dakika haberi; (57), 2004 yılında bir taksi şoförünün bıçakla boğazını kesip parasını aldıktan sonra araçla birlikte ateşe verip öldürmek suçundan idam cezasına çarptırıldı. Babası Türk, annesi asıllı olan Cengiz Koçaker, mahkeme sürecinde kendisine isnat edilen i hep reddetti ve iftiraya uğradığını savundu. Ancak yanan aracın arka koltuğunda bulunan kız kardeşinin Cengiz'e ait olduğunu ifade ettiği kanlı fanila en ciddi delil oldu.

AIDS'Lİ İDDİASI
Çeşitli suçlardan altı kez hapse giren ve daha öncesinde hayatının 23 yılını aralıklarla demir parmaklıkların arasında geçiren Koçaker, hapiste tecavüze uğradığını, 'li olduğunu ve akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürerek ikinci kez temyiz başvurusunda bulundu. Ocak ayının sonunda reddedilen temyiz başvurusuyla birlikte Koçaker'in en azından ömür boyu hapiste kalma umudunu da artık kalmadı.

SIRASINI BEKLİYOR
340 suçlunun ölüm sırasını beklediği Florida'da bu süre ortalama 16.5 yıl sürüyor. Koçaker de işlediği cinayet sonrası idam cezasına çarptırıldı ancak Florida'da yaşanan idam tartışmaları nedeniyle geçen ağustos ayından bugüne hiçbir infaz gerçekleştirilmedi. Florida Valisi'nin onay vermesi durumunda '' zehirli iğneyle idam edilecek.

BABASI TÜRK ANNESİ PORTO RİKOLU
Cengiz Koçaker'in 'deki trajik öyküsü babası Necdet Koçaker'in 1963'te Tarım Bakanlığı'nın eğitim programıyla ABD'ye gidişiyle başladı. Baba Koçaker'in burada Porto Riko asıllı Carmen Armodore ile evliliğinden Cengiz Koçaker dünyaya geldi. Ancak Cengiz Koçaker henüz 4 yaşındayken babası, Carmen Armodore'ye Türkiye'de iki eşinin daha bulunduğunu itiraf edince aile dağıldı. Türkiye'ye dönen baba Koçaker kısa süre sonra trafik kazasında hayatını kaybetti.

ÖLÜM KOKTEYLİ
AIDS'li olduğu iddia edilen Cengiz Koçaker, onay verilmesi halinde 'ölüm kokteyli' olarak adlandırılan üç ilaçlı zehirli iğne ile bu odada idam edilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.