Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.01.2020 19:02
  • Son Güncelleme: 16.01.2020 19:13

raporuyla da belgelendi! Terör örgütü / çocukları kullanıyor

() , / terör örgütünün 'deki çocuklara yönelik uygulamalarından endişe duyulduğunu belirterek, teröristlerin çocukları savaşçı olarak kullandığına dair yeni bulguları paylaştı.

BM raporuyla da belgelendi! Terör örgütü PKK/YPG...

() , 'deki çocukların durumuna ilişkin, "Çocuklarımın Hayallerini Sildiler: Suriye'de Çocuk Hakları" adlı raporunu yayımladı.

ÇOCUKLARIN KULLANILDIĞI BELGELENDİ
Terör örgütü /'nın 18 yaş altı kız ve erkekleri örgüte kabul ettiği belirtilen raporda, erkek ve kız çocuklarının , Haseke, Aynel Arab (Kobani) ve 'da örgüt tarafından kullanıldıklarının belgelendiği vurgulandı.

Çocukların silah altına alındıklarına ilişkin bilgi paylaşan bir kaynağın, silah çok büyük olduğu için 10 yaşında bir çocuğun kalaşnikofu nasıl sürüklediğini anlattığı belirtildi.

Terör örgütü YPG/PKK'nın kontrolü altındaki bölgelerde ebeveynlerin, sertifikalarının rejim tarafından kabul edilmeyeceği endişesiyle çocuklarını bu okullara yollamak yerine kendileri eğitim vermeyi tercih ettiği aktarılan raporda, rejim okullarına kayıtlı çocukların, okul üniformaları giydiği için taciz edildiği vurgulandı.

Konsey tarafından belgelenen bir olayda, bir babanın, YPG teröristinin kontrol noktasındaki tacizlerinden korumak için çocuklarına önce normal kıyafetler giydirdiği, okula girerken ise okul üniformalarıyla değiştirdiği aktarıldı.

YPG teröristlerinin, çocuklarını rejim okullarına kaydeden aileleri tehdit ettiğine değinilen raporda, "Konsey, yerel makamların, Türk makamlarının desteğiyle, Türkçe eğitim veren Afrin, Bab ve Cerablus'taki okullarda eğitim müfredatının uygulanmasını desteklediğini bildirmiştir." ifadesi kullanıldı.

Raporda, konseyin, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun hava saldırılarının siviller üzerindeki olumsuz etkisinden duyduğu endişeye vurgu yapıldı.

Koalisyonun, YPG/PKK'nın kontrolündeki Suriye Demokratik Güçlerini (SDG) 'a karşı yürüttüğü operasyonlarda kullanırken, özellikle Rakka ve Deyrizor'un büyük oranda imhasına yol açtığı kaydedildi.

kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

tabiki o dizide yeni dünya düzeni üzerinden mesajlar veriliyor, utanmadanda DIN VE resüllerden vazgecilmesi mesaji bile veriliyor, demistige bir rüyamiza göre eger SEYTANI düzenin bir BEDEN BULMUS hali var ise, bu dizide o beden bulmus düzenin temsilcisi gibi bile bakabiliriz, tabi böyle diziler filimler, yapilar, kurgulandigi sekili tüm insanliga sembolik mesaj verilmek icin, mesela dünyada HIC BIR dindar insan olmasaydi, TANRI yerine ne koyarlardi ve ya elci gibi neyi koayarlardi? BIR sanal akil ve bir ROBOT belki... ve ya bir is adami ve bir BANKALAR BANKASI... ve ya bir hanedan ve elcisi, Dünyada dindar insani cok sayida oldugu icin böyle sinsice mesaj veriyorlar ve uyariyorlar, bunuda DINIMIZI saptirma girisimi ile, "utanmadanda DININIZDE vazgeciniz diyor yoksa yeni düzenimde yeriniz yok dur diyorlar, yeni düzenin tanrilariyiz diyorlar", dedim ya bu FIRAVUNCUKLAR bu basit dizi ile kendi intihar firmanini imzaladilar, nasil cevap verelimki? ALLAH dogru söyledi kafire akil vermiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.01.2020 00:27
Dulqarnein Dulqarnein

FIRAVUNLAR Netfix aracili ile SINSICE söyle mesaj verdiler "BIZ TANRIYIZ VE ELCIMIZ var", "Netfixin arkasindaki EKSEN intihar etti böyle", fazla büyüklendiler her siniri gectiler kendilerini tanri ilan edip, nasilmi anladik? ne diyordi "mesih" disizeki mesih rölü oynayan karakter? "ABD ORDULARINI GERI CEKSIN", sonra bu aciklama sorusuna kim istedi bunu diye, "TANRI ISTEDI" diyor, simdi dünyada kim ABD nin askerlerinden rahatsizdir? herkes, fakat hangi eksen özellikle ABD askerleri karsi "HARB ediyor süsü" veriyor dünyaya?, iste O eksenin firavuncuklari KENDILERINI tanri ilan etmis oldu, bunu da sinsice bir dizi araciligi ile bir SAHTE kurtarici araciligi ile söylemis oldular. ALLAH bic cok kavmi büyüklendikleri nedeni ile yok etmistir, modern firavunlar ÖLÜMCÜL hatayi yaptilar, kendilerini "TANRI ilan ettiler". Bu kadar asalak olacaklarini bu kadar erken olacagini sasirtmadi, FIRAVUNLARIN sonu GARANTI oldu, bunuda bir dizi araciligi ile sinsice. Akenaton olun, firavun asalak degil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.01.2020 00:21
BAKIS meselesi BAKIS meselesi

Avustralyadaki YANGINLARIN arkasinda, firacuncuk hanedanlarin elinde FEMA nin parmagi var olabilirmi?, Kamboca da soykirim ve toplu kolelesme DENEYIMI gerceklestiren bir kurumdan bahsediyoruz, ya nedir bu DEVE katliami... Kuran-i kerime göre DEVELER kiyamet günü dahil bu alemde cok sayida yasiyacagi yazili, acaba bumu bu aslalaklarin sinsi plani, develeri katledip kiyameti zorlamaK?, kimse kiyameti zorlayamaz, yani bosa dünyada FESAT ve BOZGUNCULUK yaydilar, nafile. Firavuncuklara söyleyin, AVUSTRALYADAKI deneyimlerini fazla uzattilar..... (baska bir bakis diyelim)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.01.2020 20:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.