Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 09.10.2019 18:59
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 19:30

sonrası GK Avrupalı üyelerin talebiyle yarın toplanacak

'nın Avrupa ile ilişkilerinden sorumlu Bakanı Amelie de Montchalin Fransa, ve 'nın, Birleşmiş Milletler 'ni 'nin 'nin kuzeyine yaptığı askeri harekatı görüşmek üzere toplantıya çağırdığını söyledi.

Türkiye operasyonu başlattı BMGK toplanacağını açıkladı

, , , Polonya ve Belçika, Birleşmiş Milletler 'nden (GK) 'nin kuzeydoğusundaki gelişmeleri görüşmek üzere toplantı talep etti.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, BM Güvenlik Konseyindeki Avrupa Birliği (AB) üyesi 5 ülke İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika ve Polonya, Suriye'nin kuzeydoğusundaki gelişmeleri görüşmek üzere toplantı talebinde bulundu.

Konseyin yarın kapalı oturumda toplanması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.