Bugünkü
Takvim

'da halk Sisi'ye karşı ayaklandı

Yönetime darbe ile gelen Sisi’nin, ülkeyi iyi yönetemediğini dile getiren yüz binlerce vatandaş meydanlara çıktı. “Sisi out” hareketi başlattı.Seçilmiş Muhammed Mursi'ye askeri darbe yaparak Mısır Cumhurbaşkanı Olan Abdülfettah es-Sisi'ye karşı Mısır halkı ayaklandı. Akın akın sokaklara dökülmeye başladı. Yaptığı yolsuzluklarla ve Dünya gündeminden düşmeyen darbeci Sisi'ye karşı halk, sosyal medya hesabından organize olarak Cumhurbaşkanlığı Binası'nı kuşattı. Tahrir Meydanı'nda gösterilere başladı. Sisi'nin zulmünü dile getiren Mısır muhalefeti, "İnsan hakları, düşünce özgürlüğü, yargı bağımsızlığı, cezaevlerindeki mahkumların yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve ülkeye yeniden demokrasinin getirilmesi" gibi temel hak ve özgürlükleri istiyor. İspanya'da yaşayan ve eylemleri organize eden Mısırlı Muhammed Ali, "Bu ilk adım ve devamı gelecek" dedi ve 'na seslendi: Sisi'yi tutuklayın! Öte yandan, rejim içindeki bazı güçlerin, halkın ayaklanmasına göz yumduğu, eylemleri desteklediği iddia edildi.Sisi'nin ülkenin her yanına yayılan protestolar nedeniyle, BM toplantısı için ABD ziyaretini erteleyebileceği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.