Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.08.2019 19:41
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.08.2019 19:41
ABONE OL

'den 10 yıl aradan sonra 'de yeni güzergah

Türk Hava Yolları () Genel Müdürü , THY'nin tarihi 'nun başlangıcı kabul edilen 'in Xian şehrine uçmak için gerekli onayları almasına ilişkin, "En kısa sürede izin süreçlerini tamamlayıp seferleri başlatmak arzusundayız." değerlendirmesinde bulundu.

THY'den 10 yıl aradan sonra Çin'de yeni güzergah

Genel Müdürü , Twitter hesabından, THY'nin tarihi 'nun başlangıcı kabul edilen 'in Xian şehrine haftanın 7 günü uçuş başlatacak olmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan 'nin Abdulkadir Emin Önen'e söz konusu güzel haber için teşekkür eden Ekşi, "THY olarak en kısa sürede izin süreçlerini tamamlayıp seferleri başlatmak arzusundayız. 30 Ağustos öncesi çok sevindirici bir haber. Ülkemiz ve hava yolumuz için hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

"XIAN-İSTANBUL SEFERLERİNE ONAY ALINDI"
Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Önen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, THY'nin Xian-İstanbul seferlerine başlaması için gerekli onayları bugün aldıklarını belirterek, Türkiye ve Çin arasındaki hava trafiğini artırmanın, ticari ilişkileri karşılıklı dengeye oturtmak açısından ayrı bir önem taşıdığını vurgulamıştı.

10 YIL ARADAN SONRA YENİ GÜZERGAH
Önen, "Xian, bilindiği gibi İpek Yolu'nun başlangıcı kabul edilir. Milli gururumuz THY'nin, şimdiye kadar Çin'e yaptığı uçuşlarına 10 yıl aradan sonra yeni bir güzergah daha eklemiş olduk. Haftada 7 gün gerçekleşecek uçuşların ülkemiz turizmine katkısı büyük olacak inşallah." ifadelerini kullanmıştı.