Bugünkü
Takvim

Dava tablosu

Fransa'da oturan İsviçre vatandaşı Philippe M. Gaudart, ressam Nuri İyem'e ait 30x30 boyutlarındaki portre tabloyu, 30 bin liraya müzayedede sattığı halde parasını alamadı. Ödeme yapmayan Beyaz Art Müzayedecilik şirketinin yetkilileri Aziz Asım Karadeniz ile Aysel Karadeniz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dava tablosu
Fransa'da oturan İsviçre vatandaşı Philippe M. Gaudart, ressam Nuri İyem'e ait 30x30 boyutlarındaki portre tabloyu, 30 bin liraya müzayedede sattığı halde parasını alamadı. Ödeme yapmayan Beyaz Art Müzayedecilik şirketinin yetkilileri Aziz Asım Karadeniz ile Aysel Karadeniz hakkında suç duyurusunda bulundu. İcra takibini durduran Beyaz Art şirketi hakkında ayrıca itirazın iptali istemiyle İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açan Gaudart'ın avukatı, "Davalılar ünlü koleksiyoner Hasan Türel'in de satılan 2 tablosunun parasını ödememişler. Müvekkilim aldatılmış ve dolandırılmıştır. Şüpheliler hakkında güveni kötüye kullanma ve dolandırıcılık suçundan dava açılmasını, ve alacağımızın tahsilini istiyoruz" ifadelerini kullandı.Gaudart, "Tablonun parasını ödeyin" diyerek Beyaz Art'a dava açtı.

ALİ OKTAY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.