Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.07.2019 06:25
  • Son Güncelleme: 17.07.2019 06:31

Avrupa'da savaşın ayak sesleri: bu ülkelere saldırabilir!

Alman gazetesi, ’nın yasaklı füzelerle silahlandığını, Avrupa’da savaş hazırlıkları yapıyor gibi göründüğünü ve bu şekilde ’yu harekete geçirmek zorunda bıraktığını ifade etti.

Avrupa'da savaşın ayak sesleri

genel sekreterinin eski yardımcısı emekli general Heinrich Brausve Kiel Üniversitesi Güvenlik Politikaları Enstitüsü Direktörü Joachim Krause'nin açıklamalarını aktaran Alman Gazetesi, 'nın yasaklı füzelerle silahlanmaya devam ettiğini, Avrupa'da savaş hazırlıkları yapıyor gibi göründüğünü ve bu şekilde NATO'yu harekete geçirmek zorunda bıraktığını ifade etti.

KRAUSE: AVRUPA İKLİM VE GÖÇ KRİZİYLE UĞRAŞIRKEN RUSYA SAVAŞA HAZIRLANIYOR
Sputnik'in haberine göre Krause, Avrupa iklim değişiklikleri ve göç krizi ile meşgulken Rusya'nın geçerli neden olmadan nükleer silah kullanma tehditli bölgesel savaşlara hazırlık yaptığını savundu.

BRAUS: RUSYA DÜNYA DÜZENİNİ YOK ETMEYE ÇALIŞIYOR! BEKLENMEYEN BİR DARBE İNDİREBİLİRLER
Braus'a göre ise Rusya'nın, Batı devletleri ile kasten zıtlaştığını, ayrıca dünya düzenini yok etmeye ve NATO'nun birliğini bozmaya çalıştığını, ancak NATO ile bir çatışmadan galip çıkamayacağının farkında olduğundan nükleer tehditle destekli 'beklenmeyen bir darbe' indirebileceğini iddia etti.

Braus, Rusya'nın bu eylemleri sonucunda Avrupa ülkelerinin kapsamlı bir savaş ile statükolarını Moskova lehine radikal bir biçimde değiştirmek arasında seçim yapmak durumunda kalacaklarını ileri sürdü.

RUSYA'NIN SALDIRMA İHTİMALİ BULUNAN ÜLKELER
Eski general, Rusya'nın 'saldırılarına' başlayabileceği yerleri ise Karadenizbölgesi, Baltık ülkeleri, Polonya ve Ukrayna olarak sıraladı.

"ALMANYA BİR AN ÖNCE ORDUYU SAVAŞA HAZIR HALE GETİRMELİ"
Bu arada her iki uzman da böyle bir çatışmada, coğrafi konumundan dolayı kilit rolde Almanya'nın olacağını öngörerek, Alman yönetimini silahlı kuvvetlerini bir an önce NATO'nunu zor görevleri icra etmek üzere savaşa hazır hale getirmeye çağırdı.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

bu welt sapık gazete yalancı uydurmuş

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.07.2019 09:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.