Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.05.2019 09:33
  • Son Güncelleme: 14.05.2019 09:33

Kafa karıştıran görüntü: ’nin füzesi mi var?

Askeri konularda online yayın yapan ‘Defense Blog’ sitesinde ’de olduğu iddia edilen Rus yapımı füze savunma sisteminin uydu görüntüleri yayınlandı. S-300 sisteminin tarafından ABD’ye verilmiş olabileceği öne sürülüyor.

ABD’nin S-300 füzesi mi var

Washington yönetimi, Türkiye'yi Rus yapımı S-400 uzun menzilli hava savunma sistemi alımı yüzünden yaptırımlarla tehdit ederken, 'nin aynı silahın bir alt serisi olan sistemi sahibi olduğu iddia edildi. Milliyet'in haberine göre askeri ve savunma konularında online yayın yapan 'Defense-blog' dergisi, sosyal medyada silah meraklılarının ABD'deki S-300 rampasının uydu görüntülerini yayınladığını kaydetti. Rus uzmanlar sistemin ABD'ye tarafından gönderilmiş olabileceği üzerinde duruyor.

POROŞENKO MU VERDİ
Rusya danışmanlarından ve "Ulusal Savunma" dergisi yayın yönetmeni İgor Korotçenko, "2014 yılında Rusya ile yaşanan krizden sonra Ukrayna'daki yönetiminin ABD'ye Sovyet dönemine ait silahların sırlarını verdiği üzerinde duruyoruz. Ukrayna Savunma Bakanlığı envanterinde yer alan S-300 bataryası da ancak bu ülke üzerinden Amerika'ya göç etmiş olabilir" yorumunu yaptı.

'MODASI GEÇMİŞ SİSTEM'
Koretçenko ayrıca 1980 yapımı olduğu tahmin edilen S-300 modeliyle şimdiki S-300 ve S-400 arasında büyük fark olduğunu belirterek "Onların elindeki modası geçmiş eski sistem. İstedikleri kadar inceleyebilirler. Faydası olmayacaktır. Çünkü şu an Rusya'nın kullandığı teknoloji çok farklı. S-400'lerde günümüzde kullanılan yazılım tamamen farklı" dedi. 'Defence Blog' ise ABD'nin S-300'ü savaş uçakları eğitiminde düşman sistemini taklit etmek için kullandığını öne sürdü. Sovyet Rusya döneminden beri üretilen S-300'ler 1978 yılından bu yana hizmette.

ABD'deki bir askeri üste olduğu söylenen rampa, radar ve komuta merkezi aracının uydu görüntülerini inceleyen Rus uzmanlar, bunun S-300PT serisine ait olduğunu tespit etti. Bu modeldeki uzun menzilli hava savunma silahları Ukrayna'nın yanı sıra günümüzde üyesi Bulgaristan ile Slovakya'nın elinde de var.

kalan karakter 1000

kafkasyalı kafkasyalı

Ukranya verse de olsun nato ülkelerinde bugaristan,slovakya ve yunanistanı elinde var bu bilinen bir şey ama türkiyenin böyle bir lüksü yok ABD ye göre

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.05.2019 16:04
polatb polatb

abd s300 ise ,bizimki en az s400 olmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.05.2019 10:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.