Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 18.04.2019 10:57
  • Son Güncelleme: 18.04.2019 13:17

Trump'ın danışmanından skandal harita paylaşımı! Golan'ı 'e kattılar

Başkanı 'ın Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, hesabı Twitter'dan paylaştığı haritada 'ni toprağı olarak gösterdi. Greenblatt'ın skandal paylaşımına tepki yağıyor.

ABD'den skandal harita! Golan'ı İsrail'e kattılar

Başkanı 'ın Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, sitesi Twitter'daki hesabından skandal bir paylaşım yaptı.

"YENİ İLAVEYE HOŞ GELDİNİZ"
'ni toprağı olarak gösteren bir harita paylaşan Greenblatt, "Trump'ın, Golan Tepeleri üzerinde İsrail egemenliğini tanıyan bir bildiri yayınlamasının ardından uluslararası harita sistemimizdeki yeni ilaveye hoş geldiniz" ifadelerini kullandı.

TRUMP'IN SKANDAL KARARI
ABD Başkanı Trump, 25 Mart'ta 'da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmede, "Golan Tepeleri üzerinde İsrail'in egemenliğini ABD'nin resmen tanıdığını" ilan eden başkanlık kararnamesini imzalamıştı.İsrail, toprağı olan Golan Tepeleri'ni, 1967'den bu yana işgal altında tutuyor.

İsrail Başbakanı Netanyahu, seçimleri kazanması ve yeniden başbakan seçilmesi durumunda işgal altındaki 'da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini İsrail topraklarına katacağı açıklamasını yapmıştı.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da, 250'ye yakın yasa dışı Yahudi yerleşim birimi var ve buralarda 400 binden fazla Yahudi yerleşimci ikamet ediyor.
Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.