Bugünkü
Takvim

Çavuşoğlu, ’teki la ilgili açıklama yaptı

Kalplerde bir yıkım

TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: Dünya Mirası'na ait bu mimari şaheserin tahrip olması tüm insanlık için büyük bir felaket.
İSPANYA BAŞBAKANI SANCHEZ: Notre Dame ı bir felaket, ve Avrupa için de. Alevler 850 yıllık tarihi, mimari yapıyı yerle bir ediyor. Bunu unutmak zor olacak.
İTALYA BAŞBAKANI GIUSEPPE CONTE: Fransızlar için, Avrupalı hepimiz için kalpte bir yıkım" değerlendirmesini yaptı.
ALMANYA BAŞBAKANI ANGELA MERKEL: Düşüncelerimiz, Fransız dostlarımızla...
İNGİLTERE BAŞBAKANI THERESA MAY, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yangınla mücadele edenlere desteğini dile getirdi.
AB KONSEY BAŞKANI DONALD TUSK, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Bugün hepimiz 'leyiz." dedi.
VATİKAN: Notre Dame Katedrali'ndeki yangının büyük şok ve üzüntüyle karşılandığı, bu dramatik durumla mücadele eden itfaiyeciler için dua ediyoruz.
ABD BAŞKANI DONALD TRUMP: "Paris'teki Notre Dame Katedrali'ndeki devasa yangını izlemek korkunç. Belki yangını söndürmek için uçan su tankerleri kullanılabilirdi. Hızlı hareket edilmeli!" mesajını paylaştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.