Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.04.2019 13:18
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 14:38

basını haddini aştı: "Rus i alan Erdoğan çok ileri gitti"

basını, Türkiye’nin ’dan alacağı leriyle ilgili hazımsızlığını ileri seviyelere taşıyarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “çok ileri gittiği” belirtilerek, “Türkiye’nin bu son hamlesi yanıtsız kalmamalıdır. Cüretkâr bir biçimde Rus hava savunma sistemi alan Erdoğan çok ileri gitti.” sözleriyle tehdit etti.

ABD basınının S-400 hazımsızlığı tehdit diline uzandı

Türkiye'nin i taleplerini sürüncemede bırakarak Türkiye'yi yıllarca oyalayan Batı dünyasının Rus yapımı hava savunma sistemlerine yönelik baskısı günbegün artmaya devam ediyor.

merkezli Bloomberg haber sitesi, Cumhurbaşkanı 'ın "bitmiş anlaşma" olarak nitelendirdiği Rus yapımı S-400 hava savunma sistemlerinin satın alınmasının "yanıtsız kalmaması gerektiğini" söyleyerek 'yu göreve çağırdı.

BLOOMBERG'DEN TEHDİT DİLİ
Türkiye'nin sınırlarına 20 dakika mesafedeki tehditlerin çözümünü 20 yıldır sürüncemede bırakan "müttefik" ülkelerden birinin medyası olan Bloomberg, 'nın S-400 anlaşması ile sunduğu "ortak üretim", "zamanında teslim" ve "teknoloji transferi" gibi şartları sağlayamayan ve iş işten geçtikten sonra sunulan ABD'nin Patriot teklifini, "cömert" olarak tanımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın S-400 hava savunma sistemlerini "güvenlik endişesiyle değil, keyfî olarak aldığını" ileri süren Bloomberg, Türkiye'nin bu tavrını "cüretkâr" olarak nitelendirerek "Erdoğan çok ileri gitti." sözleriyle okuyucularına aktardı.

AKIL VERMEYE KALKTI
Yaptırım gücünü kullanarak müttefiklerinin iç ve dış politikada neler yapması gerektiğini dayatan "uluslararası otokrat" rejimlerin sözcülüğüne soyunan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı otokratlıkla itham eden Bloomberg, Batı'nın terör örgütleri ve PKK/PYD-YPG'ye verdiği desteği bir kenara iterek, "NATO liderleri arasında eşsiz bir yeri bulunan Erdoğan, müttefiklerini kendi hükûmetini yıkmaya çalışmakla suçluyor." diye yazdı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tavrının sürmesi durumunda Türkiye'nin NATO'daki rolünün zayıflatılması gerektiğini yazan Bloomberg, "Gerekirse ABD İncirlik'ten çekilmeli ve alternatif olarak Ürdün'deki Muvaffak Salti Hava Üssü'nü kullanmalıdır." dedi.

kalan karakter 1000

musa. musa.

asıl çok ileri giden abd ,kovboy vari akıl izan dışı tehditlerine devam ediyor .aklı sıra korkutacak bizi sığır çobanları.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.04.2019 15:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.