Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 19.02.2019 10:02
  • Son Güncelleme: 19.02.2019 11:19

'dan 'a katılan Türk kızı Derya konuştu

’dan terör örgütü ’a katılan Derya Ö., ülkeye geri döndü, şimdi DEAŞ üyesi olmak ve silahlı eğitim almakla suçlanıyor.

Erkek arkadaşı yüzünden 'da fuhuşa zorlandığı bir dönemde tanıştığı bir 'lı aracılığıyla örgüte katılan Derya Ö. yaşadıklarını Alman Bild gazetesine anlattı.

ALMAN DEAŞ MİLİTANI İLE EVLENDİ
Buna göre, Derya önce motosiklet çetesi olarak bilinen 'Cehennem Melekleri'nin liderlerinden biriyle tanıştı. Onun zorlamasıyla genelevlerde çalıştı. Din değiştirip Müslüman olan Alman DEAŞ militanı Mario S. ile tanışıp evlendi. Selefi olan Mario S., Derya Ö. ile 'ye gitti.

İLK GECEMİZDE İŞKENCE YAPILAN BİR DEPODA KALDIK
"Suriye'de ilk gecemizde işkence yapılan bir depoda kaldık" diye anlatan Derya burada burka giyip silahlı eğitim almış. 2015 yılında Mario S. 'a geçmiş, Derya ise bir erkek bebek dünyaya getirmiş.

İKİ EVLİLİK YAPTI
Mario S. ile arasının açıldığı bir dönemde Almanya'dan DEAŞ'a katılan rapçi 'dan evlenme teklifi aldığını söyleyen Derya, "Teklifini kabul etmedim. Benim bir arkadaşım vardı. Belçikalı biriyle evliydi. Bana kocasının ikinci eşi olmamı önerdi" diyor.

DEAŞ'ın Belçikalı liderlerinden Abu Salahuddin ile evlenen Derya, ikinci eşinin İHA ile vurulup öldürülmesinin ardından eski kocası Mario S.'ye geri dönmüş. Canlı bomba olması için kendisine patlayıcı verildiğini belirten Derya Ö. pişman olup Almanya'ya dönme kararı almış. Geçen kasım ayında Bochum'da sokakta yürürken federal savcılığın emriyle yakalanmış.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.