Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 12.02.2019 19:29
  • Son Güncelleme: 12.02.2019 19:41

'dan kafa karıştıran açıklaması!

'nın Moskova Büyükelçisi , Fransız askerlerin 'den çekilmesi konusunun şu anda görüşüldüğünü söyledi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 'le mücadele sona ermediği için Fransa'nın 2019 yılında 'daki askeri faaliyetlerine devam edeceğini söylemişti.

'Çekiliyoruz' demişlerdi! Şimdi ise...

Rus haber sitesi Sputnik'e konuşan , 'nın 'den çekilip çekilmeyeceğinin sorulması üzerine, "Bu konuda şu anda görüşülüyor" yanıtını verdi.

Bermann, Başkanı 'ın Suriye'den çekilme kararı karşısında şaşırdıklarını belirten Bermann, "O tarihten bu yana ABD yönetimiyle sürekli temas halindeyiz, zira Fransa'nın koalisyon kapsamında belirli sorumlulukları bulunuyor. Bunun kademeli, planlı bir çekiliş olması, biraz olsun rahatlatıcı" ifadelerini kullandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 'le mücadele sona ermediği için Fransa'nın 2019 yılında 'daki askeri faaliyetlerine devam edeceğini söylemişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.