Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.01.2019 07:04
  • Son Güncelleme: 14.01.2019 09:06

Trump'tan küstah açıklama! 'yi tehdit etti

Başkanı 'ın sosyal medya hesabı üzerinden " Kürtleri vurursa onları ekonomik olarak yıkıma uğratırız" tehdidine Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Trump'ın küstah tehdidine karşılık olarak "Türkiye, Kürtlerle değil teröristlerle savaşıyor. Kürtleri ve lileri tüm terör tehditlerine karşı koruyacağız." dedi.

Trump'tan küstah açıklama! Türkiye'yi tehdit etti

'nin 'den çekilme sürecine ilişkin tartışmalar devam ederken Trump'tan tepki çeken bir açıklama geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Trump, "DEAŞ'ın mülki halifeliğinin kalan az kısmını sert ve birçok yönden vurmaya devam ederken uzun zamandır gerçekleşmesi gereken Suriye'den çekilmeye başlıyoruz.

TÜRKİYE'Yİ EKONOMİK OLARAK MAHVEDERİZ
Tekrar toparlanırsa yakınlardaki üslerden tekrar saldıracağız. Kürtler'e saldırırlarsa 'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtler'in de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz. Rusya, İran ve Suriye, ABD'nin doğal düşmanları DEAŞ'ı Suriye'de imha etmesinin uzun dönemde faydalananları olacak. Biz de faydalanacağız ama şu anda askerlerimizi eve getirme zamanı. Sonsuz Savaşları Bitireceğiz." ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN'DAN TRUMP'A YANIT
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Başkanı Trump'ın küstah Türkiye açıklamasına cevap verdi. Kalın, "Türkiye, Kürtlerle değil teröristlerle savaşıyor. Kürtleri ve Suriyelileri tüm terör tehditlerine karşı koruyacağız. Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır."dedi.

kalan karakter 1000

tevfik . tevfik .

evet ALLAH C.C un, ABD yi mahfedeceği korkunç yıkıma uğratacağı gün çok yaklaştı ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.01.2019 08:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.