Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.01.2019 16:41
  • Son Güncelleme: 11.01.2019 16:41

Son dakika... Trump'tan önemli vize açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, H1-B vize türüyle ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Trump'tan önemli vize açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak; H1-B vizesiyle ilgili değişikliklerin yolda olduğunu söyledi.

H1-B vizesi, Amerika'da çalışma izni sağlayan bir vize olarak işlem görüyor.

Trump vatandaşlığın dahi yolunu açacak olan bir dizi değişiklik yapmayı öngördüğünü duyurdu.

ABD Başkanı Trump, "İçiniz rahat olsun, yakında ülkede kalışınızı kolaylaştıracak ve kesinleştiricek çözümler yolda.Biz, yetenekli ve üstün kabiliyetli insanların ABD'de kariyerlerini sürdürmelerini teşvik etmek istiyoruz" şeklinde açıklamada bulundu.

H1-B VİZESİ NEDİR?

H1-B vizesi geçici süreyle çalışmak için gelmiş kişilere verilen, işe alım sebepli, göçmen statüsünde olmayan bir vize kategorisidir.

Bu vizenin alınabilmesi için işverenin size bir iş teklifinde bulunmuş olması ve ardından da H1-B vizesi dilekçesi için ABD Göçmen Bürosu'na başvuruda bulunmalıdır.

Bu sürecin ardından onaylanan dilekçe sizin vize almanıza ve iş teklifinde bulunan işveren adına Amerika'da çalışmanıza olanak sağlar.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.