Bugünkü
Takvim

Skandal karar

İngiliz mahkemesi, ’cü kaçak işadamı ’i ’ye iade etmedi. Karara Ankara büyük tepki gösterdi.

Skandal karar
'cü işadamı İpek, bağlantıları ortaya çıkınca 'ya kaçtı. ise terör örgütüne maddi destek sağlayan İpek'in iadesini istedi. Londra'daki Westminster İlk Derece Mahkemesi, dün iade talebini görüştü. Hakim, iade talebini reddetti. Kararın 14 gün içinde temyiz edilebileceğini belirtti. Pasaportuna el konulan İpek'in, Londra dışına çıkmaması kararlaştırıldı. Herhangi bir başka seyahat belgesine başvurması da yasaklandı. Telefonunun 7 gün 24 saat açık kalması şartı da getirildi. Karara büyük tepki gösteren Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "FETÖ mensubu firari , Ali Çelik ve Talip Büyük'ün iadesiyle ilgili talebimizin İngiltere tarafından reddedilmesi kabul edilemez bir karardır" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.