Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 04.09.2018 20:30
  • Son Güncelleme: 04.09.2018 20:30

asbettiği gemileri satıp parasını işgalcilere verecek!

’in Avrupa’nın çeşitli yerlerinden abluka altındaki Şeridi’ne 'özgürlük' sloganıyla yola çıktıktan sonra ’de gasbettiği gemileri satacağı bildirildi.

Gasbettiği gemileri satıp parasını işgalcilere verecek!

'in Yedioth Ahronoth gazetesine göre İsrail makamları, daha önce İsrail ablukasını kırmak amacıyla 'ye giderken İsrail Deniz Kuvvetleri tarafından el konulan 4 gemiyi satacak.

SATIŞTAN GELEN PARA BATI ŞERİA'DA GASP ETTİKLERİ TOPRAKLARA GİDECEK
Konuya ilişkin haberde, gemilerin satışından elde edilecek meblağın işgal altındaki 'da bulunan Yahudi yerleşim birimlerinden iki aileye dağıtılacağı belirtildi.

Haberde, İsrail'in bu adımının, daha önce bazı fertleri liler tarafından düzenlenen eylemlerde öldürülen iki Yahudi yerleşimci ailenin, Kudüs Merkezi Mahkemesine başvurduktan sonra mahkemenin aileler lehine karar vermesi üzerine geldiği kaydedildi.

"GEMİLER HAMAS'A DEVREDİLECEKTİ"
Mahkemenin İsrail Deniz Kuvvetleri ile İsrail istihbarat yetkililerinin görüşlerine başvurduğu ifade edilen haberde, yetkililerin Gazze'ye ulaşması durumunda bu gemilerin mülkiyetinin 'a devredileceğini söylediği aktarıldı.

Haberde, İsrail'in müzayedeye çıkaracağı gemileri açık artırmayla satacağı belirtilerek, elde edilen gelirin "mağdur" yerleşimci ailelere verileceği ifade edildi.

Ailelerin mahkemenin kararını "ilkesel" olarak önemli buldukları kaydedilen haberde, el konulan gemilerin değerinin birkaç bin şekeli geçmeyeceği aktarıldı.

GEMİLERİ AVRUPALI AKTİVİSTLER GÖNDERMİŞTİ, İSRAİL EL KOYDU
İsrail Deniz Kuvvetleri son birkaç haftada aktivistler tarafından Gazze ablukasını kırmak amacıyla denize açılan gemilere el koyarak ülkenin orta bölgelerindeki Aşdod (Usdud) Limanına çekmişti.

İsrail mahkemeleri de daha önce aldıkları kararlarla, Hamas ve Filistin yönetimini Yahudi ailelerin fertlerini "öldürmekten" suçlu bularak, milyonlarca dolar tazminata "mahkum" etmişti.

İsrail, 2 milyona yakın Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni Hamas'ın 2006'daki seçimleri kazanmasından bu yana abluka altında tutuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.