Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.08.2018 21:34
  • Son Güncelleme: 11.08.2018 21:34

Son dakika... 'a büyük şok! Dava açtılar

ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama firması 'nın Üst Yöneticisi (CEO) hakkında, şirketin dan çekilebileceğine dair yaptığı açıklama nedeniyle dava açıldı.

Elon Musk'a büyük şok!

Kalman Isaacs ve William Chamberlain adlı kişiler, ABD'de San Francisco Federal Bölge Mahkemesinde açtıkları ayrı davalarda, şirket hisselerinin değerinde ani artışa yol açan açıklamanın, menkul kıymetler piyasalarını düzenleyen federal kanunlara aykırı olduğunu savundu.

Davacılardan Isaacs, Musk'ın bu açıklamasıyla, şirketin hisselerinden düşüşten kazanç sağlamak amacıyla açığa satış yapan yatırımcıları zarara uğrattığını iddia etti.

, perşembe günü Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şirketi toplam hisse başına 420 dolar ödeyerek dan çekmeyi değerlendirdiğini belirtmişti.

Toplamda 72 milyar dolara mal olacak geri çekme operasyonun ihtimal olarak duyurulmasının ardından şirketin Nasdaq Borsası'nda işlem gören hisselerinin değeri yüzde 11 artışla 380 dolara kadar çıkmıştı.

Hisselerdeki spekülatif dalgalanma nedeniyle Nasdaq Teknoloji Endeksi, hisselerinin işlemlerini 1,5 saat boyunca durdurmuştu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Musk'ın olası çekilmeyi önceden haber verdiği Twitter mesajı hakkında soruşturma başlatmıştı.

Elon Musk, konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamalarda ise borsada açığa satış yapan yatırımcıların şirket hakkındaki "negatif propagandasından" şikayet etmiş, Tesla'yı tekrar tamamıyla özel hale getirmenin, borsadaki değer dalgalanmalarının ve çeyrek yıl hedeflerini tutturma kaygısının yaratacağı baskıyı ortadan kaldıracağı değerlendirmesinde bulunmuştu.

kalan karakter 1000

isimsiz isimsiz

sorun yok elon getir kur fabrikayı bizim memlekete tesla olsun TURKSLA yola devam edelim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.08.2018 00:16
dr dr

adam akilli sonuc da birisi kazanir ise digeri batiyor sanki bir duyan da hava dan para geliyor saniyor borsa da

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.08.2018 21:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.