Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.02.2018 13:13

Afrin için 'kaygılanan' kongre üyeleri beslemesi çıktı

'nin sivil bahanesi altında endişelendiği , yine ABD'nin 'ye yakın kongre üyeleri tarafından korunup kollanıyor.

Afrin için kaygılanan kongre üyeleri FETÖ beslemesi çıktı

'nin Afrin'de yürüttüğü ve terörü bitirme mottosunu taşıyan Zeytin Dalı Harekatı, ülkemiz için bir gurur kaynağı haline geldiği gibi, dünya devletleri için de bir o kadar endişeye sebep oluyor.

'nin bölgedeki bir numaralı partneri olan , / unsurlarının vurulmaması için Türkiye'ye Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'u gönderiyor. Bu ziyaret öncesinde gerçekleşen gelişmeler de ABD/PYD-PKK ittifakının ne kadar kirli olduğunu gözler önüne seriyor.

TİLLERSON'A AFRİN MEKTUBU
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Türkiye ziyareti öncesinde dün, makamına sekiz temsilciler meclisi üyesinin imzasını taşıyan bir mektup ulaştı. Mektupta, Türkiye'nin Afrin'de uyguladığı "şiddet" politikasına değinilirken, sivil ölümleri ve DEAŞ karşısında yürütülen operasyona verilen hasara da dikkat çekildi.

Türkiye için buraya kadar hiç bir problem bulunmuyor. Zira Zeytin Dalı'nın başladığı günden bu yana Türk medyası ve yetkili merciler PYD/PKK ve yanlılarını kara propagandalarını aklamaya, yanlışları gözler önüne sermek için kanıtlarla belgeler sunuyor. Ancak burada bulunan asıl mesele, mektuba imzasını atan sekiz temsilciden üçü...

YALAN BEYANATLAR
Yazılan Mektupta YPG'li teröristlerin uyguladığı tüm hainlikleri TSK ve ÖSo yapıyormuş gibi gösteren temsilciler, çocuk ve sivillerin öldürüldüğü, 5 bin kişinin de TSK tarafından yer değiştirmeye zorlandığı belirtiliyor.

Her açıklamanın sonunda yer alan "Türkiye'yi anlıyoruz" ibaresi "ama" ile verilirken, devamında da yine Uluslararası kuruluşlara ve ABD'ye, bölgeye müdahale edilmesi yönünde çağrıda bulunuluyor.

FETÖ'CÜ TEMSİLCİLER İŞ BAŞINDA
Uluslararası basın ve yine uluslararası olan STK'lar, Harekatı karalamak için ilk günden bu yana kesintisiz yalan haber pompalıyor. Bunlara ilave olarak da dün itibariyle 'de resmen elini atmış oldu. Mektuba imzasını atan Jared Polis, Bred Sherman ve Adam B. Schiff'in FETÖ ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz sonrasında Türkiye'nin FETÖ'yü iade talebine karşı olumsuz referans verenJared Polis, Obama döneminde Başkan Yardımcısı John Kerry'ye FETÖ lideri Gülen'in iade edilmemesi yönünde tavsiyelerde bulunmuştu. Bununla birlikte Brad Sherman'ın da FETÖ okullarının kapatılmaması yönünde çağrıları bulunurken, ABD hükümetine brifingler verdiği ortaya çıktı. Bir diğer FETÖ'cü olan B. Schiff'in de Gülen'in iadesi konusunda aksi yönde girişimleri olduğu ortaya çıktı.

AFRİN'DE KARA PROPAGANDA
Zeytin Dalı Harekatı başladığı günden bu yana sistemli ve en güvenli şekilde ilerletiliyor. Bu harekat kapsamında sivillere zarar konusunda yüksek hassasiyetle davranan TSK ve ÖSO birlikleri tamamen PYD/PKK unsurları ile savaşmayı kendine hedef edindi. Tüm bu hassasiyete rağmen çarpıtılmaya çalışılan operasyon için uluslararası medyada eski ve farklı coğrafyalardan fotoğraflar yeni ve Afrin'miş gibi gösterilerek pohpohlanmaya çalışılıyor.

Bunun en yeni örneklerinden biri de dün Brüksel'de gerçekleştirilmişti. PYD lideri Salih Müslim'e kucak açan Avrupalı basın mensupları, Müslim'in terör propagandası yapmasına olanak sağlamış, orada da gösterilen fotoğrafların da Afrin'de çekilmediği anlaşılmıştı.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ABD=ŞEYTAN=FETO ABD=ŞEYTAN=FETO

pis sapıklar yakında cehennemi gördüğünüz zaman endişeleriniz TAVAN yapıcak,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.02.2018 17:32
ayhnkrblt ayhnkrblt

bu fetö yapılanması ABD yi ele geçirdi sanırım. bunu tüm dünyaya ilan edelim ABD FETÖ tarafından yönetilmektedir diye.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.02.2018 13:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.