Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 07.02.2018 20:57

'den Fransa'ya sert cevap

Bakanı , Jean-Yves 'in ve 'ın 'de uluslararası hukuku ihlal ettiği yönünde yaptığı açıklamala sert cevap verdi. Çelik, "Hukuk'u ihlal edenler, /'ye silah verenlerdir. Türkiye'nin mücadelesi uluslararası hukuka tam uygundur" dedi

Türkiye'den Fransa'ya sert cevap

Bakanı , Jean-Yves 'ın açıklamalarına yanıt verdi. Çelik, "Hukuk'u ihlal edenler, /'ye silah verenlerdir. 'nin mücadelesi uluslararası hukuka tam uygundur" dedi.

Türkiye ve 'ın 'de uluslararası hukuku ihlal ettiğini iddia eden Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, "Sınır güvenliğini sağlamak, sivillileri öldürmek anlamına gelmez. " demişti.

"EN VAHİM, EN YANLIŞ AÇIKLAMAYI YAPMIŞTIR"

Bakan Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Zeytin Dalı Harekâtı hakkında en vahim, en yanlış açıklamayı yapmıştır. Şöyle diyor: "Türkiye'nin sınırlarının güvenliğini sağlamak istemesi meşru hakkıdır. Fakat sınırlarının güvenliğini sağlamak sivilleri öldürmek anlamına gelmez."

Kuşkusuz bu açıklama terör konusunda tam bir çifte standarttır. Terör örgütünün şehit ettiği vatandaşlarımızı zikretmekten kaçınanlar, olmayan şeyleri gerçek gibi sunmaktadır. Afrin'de mücadele ettiğimiz terör örgütünün katliamlarının görmezden gelinmesidir bu. Devamında Le Drian, "Türkiye'nin uluslararası hukuku ihlal ettiğini" söylüyor. Türkiye'nin mücadelesi uluslararası hukuka tam uygundur. Hukuku ihlal edenler ve suç işleyenler, PYD-YPG terör örgütüne silah verenlerdir.

Türkiye'yi eleştirenler, terör örgütlerine silah veren ülkeler hakkında ne düşünüyor, bunu açıkça duymak isteriz. En yüksek meşruiyetle yürüttüğümüz terörle mücadelede, Türkiye'nin karşısına düşmek kimin yanına düşmektir, herkes buna dikkat etmelidir. Türkiye her türlü terör örgütüyle mücadelesini kararlılıkla sürdürecek. Bunun kadar önemli olanın terörle mücadele konusundaki çifte standartla mücadele etmek olduğunu da bir kere daha görmüş oluyoruz.

Dost ve müttefik Fransa'nın, Türkiye'nin terörle mücadelesine tam destek vermesi doğru olandır. Böyle davranmaları müttefikliğe de "hukuk"a da en uygun davranış olacaktır."

kalan karakter 1000

RUZGAR RUZGAR

sen es canim bayraqim susma ezanlarim size goz dikenleri bugacagim katil amerikanin avrupanin itleri urur turk askeri halkina zulum edenleri tabiyiki DOM DOM kursunugla vurur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.02.2018 12:57
vtnds vtnds

biz neden fransanin yaptigi katliamlari somuruyu dunyaya anlatmiyoruz,.soysuzlar bizle ugrastikca bizde bunlarin tum pisliklerini sergileyelim dunyanin bunlari bilmesi gereklidir,.uyanin insanlar artik bu soysuz liderlerinizi tarihe gomun,.!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.02.2018 08:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.