Bugünkü
Takvim

: 'yi dört gözle bekliyoruz

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ABD’nin IKBY Başbakanı ve Başbakan Yardımcısı Qubad Talabani ile aktif olarak görüşmeyi dört gözle beklediği belirtildi.

  • Dünya
  • 30.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.10.2017 21:26
ABONE OL
ABD: Neçirvan Barzani'yi dört gözle bekliyoruz

, Bağdat ve Erbil'e, geleceğe bakma ve barışçıl yollarla Irak anayasası altında uyuşmazlıkların çözümüne odaklanma çağrısında bulundu.

ABD'DEN BARZANİ'YE ÖVGÜ
Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani'nin yeniden aday olmamasını memnuniyetle karşıladıklarını açıklayan ABD yönetimi, Barzani'yi "IŞİD ile mücadelede tarihsel bir figür ve halkının cesur lideri" diye övdü.

ABD, NEÇİRVAN BARZANİ İLE GÖRÜŞMEK İSTİYOR
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, "Irak Kürdistan Bölgesi'nde Siyasi Geçiş" başlığı ile yaptığı yazılı açıklamada ABD'nin Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı ve Başbakan Yardımcısı Qubad Talabani ile aktif olarak görüşmeyi dört gözle beklediği de belirtildi.Güçlü bir Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin uzun vadeli istikrarının IŞİD'i yenmek için gerekli olduğu belirtilen açıklamada, tüm Kürt gruplardan Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ni desteklemeleri istendi.

İBADİ'Yİ DESTEKLEYECEĞİZ
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert tarafından yapılan yazılı açıklamada, "ABD'nin Irak Başbakanı Haydar El Ebadi'nin, IŞİD'in toptan ve kalıcı yenilgiye uğratılması ve IŞİD sonrası istikrarlı bir Irak'ın ortaya çıkarılmasını sağlama çabalarında güçlü liderliğini destekleyeceği" vurgulandı.

kalan karakter 1000

fert fert

yarabbim kafirler topluluğuna karşı bize yardım et..amin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.10.2017 10:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.