Bugünkü
Takvim

Yanlış söz

Teröristlere sahip çıkan Almanya’nın Başbakanı, terör propagandası nedeniyle tutuklanan Deniz Yücel’in eşini makamında misafir etti. , Dilek Yücel’e “Kocanı kurtaracağım” diye söz verdi

ABONE OL
Yanlış söz
Almanya Başbakanı Angela , salı günü Türkiye'de tutuklu gazeteci Deniz Yücel'in eşi Dilek Mayatürk Yücel'i ağırladı. Merkel, Mayatürk Yücel'den sekiz aydır hakkında iddianame hazırlanmadan Silivri Cezaevi'nde tutulan gazetecinin durumu hakkında bilgi aldı. Federal Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Merkel'in Mayatürk Yücel ile görüşmesini Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla açıkladı. Seibert, Merkel'in Yücel'in eşiyle, gazetecinin tutukluluk koşullarını görüştüğünü belirtti. Merkel'in Mayatürk'ü meclisteki ofisinde ağırladığı bilgisi verildi. Görüşmede Merkel'in Dilek Yücel'e "Merak etme. Kocanı kurtaracağım. Bunun için sana söz veriyorum" dediği de iddia edildi. Yücel, 27 Şubat'ta PKK liderlerinden Cemil Bayık ile yaptığı röportaj gerekçe gösterilerek "terör propagandası yapmak ve halkı kin ile düşmanlığa tahrik etmek" suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

TERÖR PROPA GANDASI YOKMUŞ
Gazetecinin eşi Dilek Yücel ise yaptığı açıklamada, "Deniz sadece yaptığı haberler sebep gösterilerek tutuklandı ve tutukluluğuna gerekçe gösterilen haberlerin hepsi tamamen gazetecilik faaliyet altında değerlendirilebilecek makaleler ve haberlerdir" şeklinde konuştu.
EN BÜYÜK GÜNDEMLERİ TÜRKİYE
Almanya'da 24 Eylül seçimleri sonrasında Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU), Hristiyan Sosyal Birlik Partisi, Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller Partisi arasında başlatılan koalisyon ön görüşmelerinin en önemli şartı Türkiye-AB ilişkileri oldu. Jamaika koalisyonu olarak isimlendirilen grubun görüşmelerinde Başbakan Angela Merkel liderliğindeki CDU'nun kardeş partisi CSU'nun, Türkiye ile AB arasındaki üyelik müzakerelerinin durdurulması talebinde ısrarcı oldu. Ancak Yeşiller Partisi, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin kesilmesine muhalif tutumunu sürdürünce koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmadı.

kalan karakter 1000

oktay   ,,,, oktay ,,,,

yalancılığın tesçilli merkel ,söz verip sonra hiç bir şey dememiş gibi davranan kim ,siz faşist batı ,ikiyüzlüler sizi ,canınız cehenneme

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 26.10.2017 12:10
ali gür ali gür

hııı merkel nasıl kurtaracan. onuda desene. çokta kolaydıı. yapamayacağın işin sözünüverme. her hain yaslarla cezasını bulacak. merkel unutma sende hainsin cezanı bulacaksınn.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 26.10.2017 11:15
vtnds vtnds

alamanya neden ulkesindeki hainleri ve teroristleri barindiriyo,.alamanya bizle ugrsma tokadi yersin bi daha da dogrulamazsin,.!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 26.10.2017 04:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.