Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 15.10.2017 04:10

'dan 'a savaş uyarısı

Dışişleri Bakanı , ABD Başkanı Donald 'ın İran stratejisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Almanya'dan Trump'a savaş uyarısı

ABD Başkanı Donald 'ın, İran'a yönelik yeni stratejisini açıklamasının ardından nükleer anlaşmanın taraflarından biri olan 'dan uyarı niteliğinde bir mesaj geldi.

Almanya Dışişleri Bakanı , nükleer anlaşmanın iptal edilmesinin veya İran'a yeniden yaptırımlar uygulamanın savaş tehlikesini yükselteceğini belirtti.

Deutschlandfunk radyosuna konuşan Gabriel, anlaşmanın bozulmasının dünyadaki İran dışında birçok ülkeye de nükleer silah edinmeleri gerektiğini düşündüreceğini belirtirken, "Çocuklarımız ve torunlarımız daha tehlikeli bir dünyada büyüyecek" ifadelerini kullandı.

ABD'nin nükleer anlaşmayı iptal etmesinin, İran'daki anlaşmaya karşı kesinlerin elini güçlendireceğini belirten Gabriel, "Sonrasında yeniden nükleer silahlar geliştirebilirler. İsrail bunu tolore etmeyecektir. Böylece 10, 12 yıl önceki Avrupa'ya yakın bir noktada savaş tehlikesi durumuna dönmüş olacağız." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı açıklamada ABD'yi anlaşmadan çekmemiş ancak İran'ın anlaşmanın şartlarına uyduğunu onaylayan ve 90 günde bir önüne gelen bidirgeye de imza atmamıştı. Trump, konuyu ABD Kongresi'ne göndererek nükleer anlaşma kapsamında 2016 yılında kaldırılan İran'a yönelik ekonomik yaptırımların yeniden uygulanmasını istemişti.

ABD Kongresi'nin konuyla ilgili olarak 60 gün içerisinde karar vermesi gerekiyor.

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

MORON TRUMP.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.10.2017 11:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.