;

Türk işadamının cenazesi getirildi

İşadamı , 35 bin dolar alacağını tahsil etmek için gitiği ’da sır bir cinayete kurban gitti. Cenazesi, ailesinin çabaları sayesinde Türkiye’ye getirildi...

Türk işadamının cenazesi getirildi
Ukrayna'da cesedi bulunan Diyarbakırlı işadamı Rıza Yüce'nin cenazesi önceki gün Türkiye'ye getirildi. Mersin'de ilaç sektöründe çalışan Yüce, birkaç ay önce Ukrayna'daki bir kişiye mal gönderdi. 35 bin dolar alacağını tahsil etmek için de 23 Temmuz günü Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitti. Kendisini havalimanında karşılayan ve 3-4 aydır birlikte çalıştığı Saakiyan Eric Spartakoviç ile kalacağı eve yerleşti. Ancak o günden sonra ailesiyle olan iletişimi kesildi. Kardeşi Mümtaz Yüce hemen polise gitti. Ağabeyinin hayatından endişe ettiklerini söyledi. 16 Ağustos'ta ise Rıza Yüce'nin cesedi, Kiev yakınlarında el ve ayakları bağlandıktan sonra nehire atılmış olarak bulundu. Yakınları, teşhis ettikleri cesedin deforme olması ve savcılığının DNA eşleşmesi kararı nedeniyle cenazeyi alamadı.

​DİYARBAKIR'DA DEFNEDİLECEK
Soruşturmadaki aksaklık ve ilgisizlik üzerine aile üyeleri özel bir morgun ücretini vererek, Yüce'nin cesedini koruma altına aldırdı. Ailenin çabaları üzerine cenaze, bulunduktan 25 gün sonra Türkiye Konsolosluğu'nun yardımları ile önceki gün İstanbul'a getirildi. Rıza Yüce'nin Diyarbakır'a götürülüp toprağa verileceği söylendi.
Etiketler: ,
  • 11 Eylül 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

Eren Eren

ALLAH RAHMET EYLESİN...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.09.2017 14:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.