;

''Erdoğan Türkiye için de İslam için de önemli bir lider''

'da faaliyet yürüten Telangana ve Odisha Eyaletleri Vakfı Genel Başkanı , "Türkiye, İslam aleminin lideridir. Türkiye'den beklentilerimiz çok büyük. Türkiye, İslam dünyası için büyümeli, güçlenmeli ve liderliğini sürdürmelidir." dedi.

Erdoğan Türkiye için de İslam için de önemli bir lider

, yaptığı açıklamada, İslam ülkelerindeki iç savaş ve katliamlara karşı Türkiye'den başka hiçbir ülkenin güçlü bir şekilde ses çıkarmadığını söyledi.

''TÜRKİYE İSLAM ALEMİNİN LİDERİDİR''
Türkiye'ye, Filistin, Gazze ve Mescid-i Aksa'ya verdiği destekten dolayı teşekkür eden Khan, "Türkiye, İslam aleminin lideridir. Türkiye'den beklentilerimiz çok büyük. Allah'a dua ediyoruz ki Türkiye, İslam dünyası için büyümeli, güçlenmeli ve liderliğini sürdürmelidir. Türkiye'nin çabalarını takdirle destekliyoruz." diye konuştu.

''DÜNYANIN EN ÖNEMLİ VE EN ETKİLİ MİLLETLERİNDEN BİRİ''
İslami Şurası Yüksek Konseyi Üyesi Er Abdul Jabbar Sıddıki de Türkiye'yi lider bir ülke olarak gördüklerini, Türkiye'nin büyümesi için her gün dua ettiklerini belirtti.

"Türkiye halkıyla gurur duyuyoruz. Bu ulus, dünyanın en önemli ve en etkili milletlerinden biri." diyen Sıddıki, Türkiye'nin kendi iç meselelerinin yanı sıra dünya Müslümanlarının dertleriyle de dertlendiğini kaydetti.

''TÜRK MİLLETİNİN GÖSTERDİĞİ ÇABAYI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ''
Sıddıki, Türkiye için dua ettiklerine söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"15 Temmuz'daki talihsiz ve korkunç olayda ne kadar güçlü olduklarını gösterdiler. Bazı kararlar vardır bir milleti güçlü duruma getirir bazı kararlar ise zayıflatır. Herkesin vazgeçilmez haklarının korunduğu, ifade özgürlüğünün yer aldığı demokratik toplumlar gelişime açık olur. Monarşi, askeri rejim, komünist düzen gibi yönetimler hiçbir toplum için uygun değildir. Biz her zaman için demokrasiyi savunuyoruz. Bu bağlamda demokratik yollarla seçilmiş bir hükümete karşı yapılan darbe girişiminde Türk milletinin gösterdiği çabayı takdirle karşılıyor ve gurur duruyoruz. Demokrasiyle yönetilen bir Türkiye'nin, askeri rejimle idare edilecek bir Türkiye'den daha güçlü olacağını düşünüyorum."

''ERDOĞAN TÜRKİYE İÇİN DE İSLAM İÇİN DE ÖNEMLİ BİR LİDER''
Sıddıki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye için önemli olduğu kadar İslam dünyası için de önemli bir lider olduğuna işaret etti.

"Erdoğan güçlü bir lider. Türkiye ekonomik olarak güçlü bir ülke ve IMF'ye olan borçlarını bitirdi. Türkiye ona çok şey borçlu." ifadelerini kullanan Sıddıki, darbe girişiminde Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen birtakım dış kaynakların devreye girdiğini düşündüğünü kaydetti.

Sıddıki, "Dışarıdan desteklenmiş bir askeri darbe girişimi söz konusu. Böyle girişimlerin tek başına içeriden gerçekleşmesi her zaman mümkün değildir. Türkiye halkı da bu darbe girişimini başarısızlığa uğrattı." diye konuştu.

  • 11 Eylül 2017, Pazartesi 00:15

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

LEN HAMİD BU BİLDİGİMİZ KONU ÖNEMLİ OLAN SİZ VE TÜM MÜSLÜMAN ÜLKELERİ ALLAH İÇİN NE YAPDINIZ.........................

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır12
cevapla 12.09.2017 13:08
turan turan

Göz değdirmesinler yeter.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır7
cevapla 12.09.2017 10:17
ihsan ihsan

kazak önerisi önemli 15 islam devleti m 15i kurmalı acilen islamı birleştirmek için

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.09.2017 09:27
ilhan ilhan

kk ve diğer hainlere kapak olsun buda

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 12.09.2017 09:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.