;

Erdoğan'ın 'oy' çağrısı 'da seçim afişlerinde

, 24 Eylül'deki milletvekili genel seçimlerine hazırlanırken, siyasi partiler de çalışmalarını hızlandırdı. Türkiye kadar olmasa da, Almanya sokakları siyasi partilerin afişleriyle donatılmaya başlandı.

Erdoğanın oy çağrısı Almanyada seçim afişlerinde

lmanya'da göçmenler tarafından kurulan Alman Demokratlar Birliği (Allianz Deutscher Demokraten / AD-D), dikkat çeken bir ile seçmenlere ulaşmayı tercih etti.

'ın AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı "Türkiye düşmanı partilere sakın ha oy vermeyiniz. Türkiye dostu olanlarla beraber olun. Küçük partiymiş falan buna da bakmayın, onlara oyunuzu verin, onları büyütelim" konuşmasını AD-D, seçim afişlerinde kullandı; konuşmanın çevrisini yaptırarak video hazırlattı.

AFİŞLERİN TÜRKLERİN YOĞUN OLDUĞU BÖLGELERDE
Türklerin yoğun olarak yaşadığı kentlerden biri olan Duisburg şehrinde sokaklara asılan AD-D seçim afişinde, Erdoğan'ın fotoğrafı ile birlikte "Türkiye dostu olanlarla beraber olun, onlara oyunuzu verin, onları büyütelim" ifadeleri yer aldı. Çifte pasaport vurgusu yapan başka seçim afişleri de sokaklara asan parti, Erdoğan'ın yer aldığı seçim afişini daha çok Türklerin yoğun bulunduğu sokaklara astığı gözlendi.

PARTİ YÖNETİMİNİN TERCİHİ
Söz konusu afişle ilgili Alman Demokratlar Birliği Duisburg İl Başkan Yardımcısı Muhammed Bozkurt, "Cumhurbaşkanımızın fotoğrafının yer aldığı afiş, partimizin genel merkezi tarafından alınan kararla hazırlanmıştır. Biz de yerelde seçmene ulaşabilmek için sokaklara dağıtıyoruz. Afişte yer alan sözler de, bire bir Cumhurbaşkanının ifadeleridir" diye konuştu.

  • 07 Eylül 2017, Perşembe 10:28

kalan karakter 1000

OFLU BABA OFLU BABA

BU DAHA BASLANGIC AVRUPALI GERI ZEKALI LIDERLER ERDOGAN BEYDEN OLUR ALMADAN SECIME KATILAMAYACAKLAR AVRUPANIN GELECEGI ERDOGAN BEYIN IKI DUDAGININ ARASINDA OLACAK SADECE TURKLER DEGIL BIR COK MUSLUMAN DEVLETLERI INSANLARI YASIYOR AVRUPADA HEPSI ERDOGAN BEY HAYRANI

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır0
cevapla 07.09.2017 17:50
EGEMEN EGEMEN

ORADA ASİMİLE OLMUŞ ATALARININ TOPRAĞINI UNUTMUŞ YABANCILAŞMIŞ ERDOĞAN VE TÜRKİYE DÜŞMANI BİNLERCE TÜRK (!) MEVCUT..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.09.2017 15:36
ERAY ERAY

Onlardan burada daha fazla var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.09.2017 16:13
UzakSes UzakSes

Türkiye düsmanlari CDU-SPD-Yesiller`i BOYKOT edin!

Aynı Görüşte misiniz?
evet137
hayır0
cevapla 07.09.2017 11:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.