;

için yayımlandı! Büyük seferberlik

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Myanmar ordusunun saldırılarına maruz kalan lı Müslümanlara imkanlar dahilinde destek çıkmanın farz olduğu yönünde yayımladı.

Arakan için fetva yayımlandı! Büyük seferberlik

Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bütün Müslümanların Myanmar'da şiddet ve katliama maruz kalan din kardeşlerine destek çıkmasının farz olduğu belirtilerek, yarınki cuma hutbesinin konusunun "lı Müslümanlara destek olması" çağrısı yapıldı.

MÜSLÜMAN DEVLET BAŞKANLARINA VE YARDIM KURULUŞLARINA SESLENDİ
İslam dünyasındaki devlet yöneticilerinin, Müslümanlara karşı şiddet uygulayanlara ekonomik ve siyasi boykot girişimlerinde bulunmaya çağrıldığı açıklamada, hayır kuruluşlarının gereken yardımları acil olarak bölgeye ulaştırması talep edildi.

BİR ÇAĞRI DA BASIN-YAYIN ORGANLARINA YAPILDI
Açıklamada ayrıca, basın-yayın organlarının ve din alimlerinin de Arakan konusunda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi istendi.

"ARAKAN'DAKİ MÜSLÜMANLAR BİZİM DİN KARDEŞİMİZDİR"
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri ise yaptığı açıklamada, Arakanlı Müslümanların (Rohingya) kurtarılması için çağrıda bulundu. Yarınki cuma hutbelerinin konusunun "Arakanlı mazlum savunmasız siviller" olması gerektiğini vurgulayan Karadaği, cuma namazından sonra dayanışma gösterileri düzenleme çağrısı yaptı.

Binlerce insanın katledildiği ve göçe zorlandığı Arakan'daki durumun, bütün dünya için utanç kaynağı olduğunu vurgulayan Karadaği, şu çağrıda bulundu: "Arakan'daki Müslümanlar bizim din kardeşlerimizdir. Acımasız katliamlara maruz kalan Arakanlı Müslümanları kurtarın."

Etiketler: , ,
  • 07 Eylül 2017, Perşembe 17:34

kalan karakter 1000

OFLU BABA OFLU BABA

GUNAYDIN SOZDE MUSLUMAN

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.09.2017 17:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.