;

Sözde müttefikimiz ’nin yalanı

Türkiye ’nin terör örgütü YPG’ye 60 TIR verdiği iddiasını çürüttü. Ankara ABD’nin YPG’ye bin 285 TIR silah gönderdiğini belgeleriyle ortaya koyunca Pentagon bu sefer “Askerlerimize gönderdik” yalanına sığındı

Sözde müttefikimiz ABD’nin silah yalanı
Türkiye'nin tüm uyarı ve itirazlarına rağmen terör örgütü DEAŞ'la mücadele bahanesiyle Suriye'nin kuzeyinde YPG terör örgütünü destekleyen 'nin iki yüzlü tutumu bir kez daha gözler önüne serildi. Diplomatik kaynakların aktardığına göre, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile ABD'li mevkidaşı James Mattis arasındaki son görüşme oldukça zorlu bir ortamda gerçekleşti. Mattis, "YPG ile işbirliğimiz taktiksel ve tamamen DEAŞ'a karşı. Türkiye'nin güvenlik endişelerini anlıyoruz. Bu nedenle Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG) verdiğimiz ların envanterini sizinle de paylaşıyoruz" diyerek Ankara'yı ikna etmeye çabalasa da Türk tarafının sorularına tatmin edici cevaplar veremedi. Mattis'e, "Bize iletilen dosyalardaki bilgilerden hareketle yaptığımız hesaplamalara göre, YPG terör unsurlarına 60 TIR silah ve mühimmat gitmiş olması gerekiyor. Buna karşın Türkiye olarak havadan ve karadan çektiğimiz fotoğraflar ve alan istihbaratı verilerine göre silahlı yüklü olarak YPG'ye giden TIR'ların sayısı bin 285 civarında" denildi. Mattis, fotoğraflı tespitler üzerine bir anlık şaşkınlık yaşadı. Dosyadaki belgelerin detaylarını dikkatlice inceledi.O KADAR ABD ASKERİ VAR MI?
ABD Savunma Bakanı, bin 200'den fazla silah ve mühimmat yüklü TIR'ı izah etmek için bunların tamamının YPG'ye değil, Irak ve Suriye'deki ABD askerlerine gönderildiğini söylemeye çalıştı. Ancak bu cevap da Ankara'da tatmin edici bulunmadı. Amerikalı Bakan'a, "Bizim hesaplamalarımıza göre bin 200 TIR silah en az 60 bin askeri donatmaya yeter. Bildiğimiz kadarıyla Suriye ve Irak'ın kuzeyinde bu sayıda ABD askeri bulunmuyor" değerlendirmesi yapıldı. Mattis, bu analiz karşısında yine zorlandı.ERDOĞAN UYARMIŞTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah verme kararına farklı tarihlerde açık ve net tepki göstermişti. "Suriye ve Irak'taki her gelişme bizim için doğrudan milli güvenlik meselesidir" diyen Erdoğan, Başkan Trump başta olmak üzere ABD'li muhataplarına şu mesajı vermişti: "Müttefiklerimizin terör örgütlerinin yanında değil yanımızda yer alacağına inanmak istiyoruz. Maalesef dost ve müttefik bildiğimiz ülkeler terör örgütleriyle işbirliği yapıyor. Verdikleri silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar. (ABD'yi kastederek) Suriye'de seçtiğiniz terör örgütü ile nasıl bir geleceğiniz olur bilmiyorum ama bizimle bir geleceğiniz olmayacağını bilmelisiniz. Suriye'nin kuzeyinde, sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına müsaade etmeyeceğiz. Buna destek verenler de bu gerçeği görecekler."
Etiketler: ,
  • 03 Eylül 2017, Pazar 02:35

kalan karakter 1000

Mahmud Mahmud

Yaklasık bildiğimiz 1280 tır yük ve yaklaşık 35000 ton bu da kaç sivil gemi hesaplanır.Firavun Sisi de ,2003 deki gibi Diktatör köpek Mübarek gibi de Suveys kanalı gecisinde de sivil kiralık sivil gemilere badigardlık yapıyordur.ABD ve Birleşik Krallık ,AB destekli ittifak ile Irak ın işgaline Mart 2003 de ülkemizden Kuveyt limanlarından bu Irak Savası na ön ayak olan Roro tipi gemiler ile yüksek navlun tasıma fiatlarında köpeklik yapanlar olduğunu biliyoruz.Bu silahların ciddi bir 3. Dünya Savası nın çanlarıdır.Hedef önce Suriye yi ele geçirmek ve sonrası Türkiye ve İran hedefte olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 03.09.2017 14:34
enar enar

Bu yalancı ve kalleş ABD'liler için "şerefsiz" tanımı yeterli olmuyor. Daha güçlü ve alçaltıcı bir deyimi acilen bulmamız lâzım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 03.09.2017 12:01
Mehdi Mehdi

bu tenekeler Cenabı Allah,ı durduramaz.güçleri yetmez.çırpınışları beyhude.çakalların saltanatı Aslan kükreyene kadardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.09.2017 11:39
öz.t. öz.t.

osmanlinin dustugu hataya dusmeyin yeni lawrens mac gurk gurklayin herif resmen sykes picotu yeniden ciziyor korkmayin yoksa basimiza cok bela gelir.yerinden ettikleri arap turkmen ve kurtleri köylerine yerlestirin muslum itini vizandan olsa bulun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.09.2017 11:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.