;

'den 'ye sert uyarı

Savunma Bakanı James , 'yi sert bir şekilde uyararak, ABD'ye veya müttefiklerine yönelik bir tehdit olması durumunda "çok sert askeri karşılık" vereceklerini söyledi.

ABDden Kuzey Koreye sert uyarı

, Beyaz Saray'ın bahçesinde düzenlediği basın toplantısında 'yi uyardı.

James Mattis, "'ye, Guam dahil olmak üzere topraklarına ya da müttefiklerimize yönelik herhangi bir tehdit olursa çok sert askeri karşılık vereceğiz." diye konuştu.

Kuzey Kore'nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kriterlerine uyması gerektiğini vurgulayan Mattis, şunları kaydetti:

"Kim Jong-Un, BMGK'nın ortak sesini önemsemelidir. Bütün üye ülkeler, Kuzey Kore tehditine karşı birleşmiş durumdalar ve Kuzey Kore'nin bölgede nükleer gücünü terk etmesi fikrinde buluşmuşlardır. Çünkü biz herhangi bir ülkenin tamamen yok edilmesini istemiyoruz, isim belirtmek gerekirse ise bu Kuzey Kore'dir."

ABD'nin Kuzey Kore'ye karşı "çok sayıda askeri seçenekleri" olduğunu vurgulayan Mattis, Başkan Donald Trump'la da konuya ilişkin görüşeceklerini kaydetti.


Etiketler: , ,
  • 03 Eylül 2017, Pazar 23:45

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

HAHAHAHA ACABA K KORE TÜRKİYE YE SALDIRSA AMERİKA DENEN TERÖRİST MÜDAHALE EDERMİ BENCE EDER AMMA KOREYE YARDIM OLARAK.....................

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.09.2017 11:50
İHSAN İHSAN

get lan sallama keriz hadi sıkı ise dokunsana KİME

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.09.2017 09:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.