;

'da ve /'dan sivil katliamı

Suriye'nin kuzeyindeki kent merkezine ve işbirlikçisi / tarafından düzenlenen kara ve hava saldırılarında iki ayda 946 sivilin öldüğü bildirildi.

Rakkada ABD ve PYD/PKKdan sivil katliamı

Suriye'nin kuzeyinde, terör örgütü DEAŞ'ın kontrolündeki kent merkezine ve /tarafından düzenlenen kara ve hava saldırılarında iki ayda 946 sivilin öldüğü bildirildi.

"Rakka Sessizce Katlediliyor" isimli yerel aktivist ağı, ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun 9 Haziran-8 Ağustos tarihleri arasında Rakka kent merkezine düzenlediği saldırılarda, en az 946 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Ayrıca iki aydır su ve elektriklerin kesik olduğu Rakka'dan yaklaşık 450 bin sivilin, DAEŞ karşıtı koalisyonun ve PKK/PYD'nin saldırıları yüzünden evlerini terk ettiği kaydedildi.

Aktivist ağının internet sitesinde, "PYD'in kuşattığı Rakka'da yaklaşık 30 bin sivil, DEAŞ'in döşediği mayınlar ve kentten kaçmanın zor olması nedeniyle mahsur kalmış durumda." ifadeleri yer aldı.

Terör örgütü PKK/PYD'nin rastgele saldırıları yüzünden DEAŞ'ın farklı yöntemlere başvurduğunu belirten aktivist ağı, "DEAŞ, Rakka'yı savunmak için intihar eylemlerini arttırdı. Şu ana kadar 60'dan fazla intihar saldırısı düzenledi." değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler: , , ,
  • 12 Ağustos 2017, Cumartesi 23:28

kalan karakter 1000

polatb polatb

abd suriyeyi terk etsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.08.2017 11:40
KARTAL KARTAL

EEEEEEE CEHENNEME ODUN LAZIM HİRİSTİYANLARDAN VE YAHUDİLERDEN ÇOK DAHA İYİ ODUN BULUNMAZ...................

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.08.2017 10:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.