;

'da 'e destek gösterisi düzenledi

Anayasa Mahkemesi tarafından görevden uzaklaştırılan Başbakan 'e, binlerce Pakistanlı destek vermek amacıyla gösteri düzenledi.

Pakistanda Navaz Şerife destek gösterisi düzenledi

Anayasa Mahkemesi'nin, aile üyelerinden bazılarının Panama belgeleriyle ortaya çıkan yolsuzluk iddialarına karıştığı gerekçesiyle Başbakan 'in görevden uzaklaştırılmasına karar vermesinin ardından binlerce Navaz Şerif destekçisi Rawalpindi kentinde mahkeme kararına itiraz ve Şerif'e destek gösterisi düzenledi.

"TEMELSİZ İDDİALARA DAYANIYOR"
Yargı tarafından görevden uzaklaştırılan eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, görevden alınmasına yönelik memnuniyetsizliğini dile getirerek kararın "temelsiz iddialara" dayandığını söyledi.

"İKTİDAR HEVESİM YOK"
Şerif, partisinin Meclis Komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada, tüm hayatı boyunca ülkesi için verdiği emeklerin boşa gitmesini istemediğini belirterek "İktidar hevesim yok. Tek isteğim ülkenin sorunlarından kurtulması." dedi.

Muhalefetin son yıllarda "yolsuzluk yaptığı iddiasını" sıkça gündeme getirdiğini dile getiren Şerif, kendisi ve ailesi aleyhinde kampanya yürütüldüğünü savundu.

Görevden azledilmesinden dolayı üzgün olduğunu vurgulayan Şerif, ülkesi için bir asker gibi samimiyetle çalıştığını anlattı.

GÖREVİ BIRAKMASI İÇİN BASKI UYGULANDI
Şerif, muhalefetin kendisine görevi bırakması için baskı uygulandığına işaret ederek iddiaların "asılsız" olması nedeniyle şu ana kadar buna yanaşmadığını kaydetti.

Pakistan Anayasa Mahkemesi, 28 Temmuz'da, aile üyelerinden bazılarının Panama belgeleriyle ortaya çıkan yolsuzluk iddialarına karıştığı gerekçesiyle Başbakan Şerif'in görevden uzaklaştırılmasına karar vermişti. Ayrıca Maliye Bakanı Muhammed İshak Dar da görevden uzaklaştırılmıştı.

Pakistan 4 yıldır istikrar sürecine girmişti

Pakistan geride kalan dört yılda terör olaylarının azaldığı bir istikrar dönemi yaşıyordu. Bu istikrar süreci Pakistan'ın ekonomik anlamda büyük sıçramalar yapmasını da beraberinde getirdi.

2016'DA 5,7 BÜYÜDÜ
Pakistan, özellikle Çin ile yaptığı dev ekonomik anlaşmalar ile dikkat çekiyordu. Çin ile 50 milyar dolarlık yatırım anlaşmaları yapan Pakistan, birkaç yıl önce büyük sıkıntılar yaşadığı enerji sektörüne de çok büyük yatırımlar yaparak dışa bağımlılıktan kurtuldu. Pakistan en büyük ekonomik sıçramayı ise geride bıraktığımız 2016'da yılında yaptı. IMF'nin ,4.5 büyüme tahmini aşan Pakistan'ın 2016'daki ekonomik büyüme rakam 5,7 olmuştu

Etiketler: ,
  • 30 Temmuz 2017, Pazar 11:20

kalan karakter 1000

ABÇ ABÇ

Ülkemizdeki vesayet odağı kurumların dört açısı dik kurumlara dönmesi bizi kurtardı. İslam ülkelerindeki yamuklara ve yamuk kurumlara duyurulur. Ülkemiz gibi en az iki İslam ülkesine daha ihtiyaç var dünya beşten büyüktür diyecek. İşte o gün tarihin akışı değişecek, dünya mazlumlarının kaderi değişecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 30.07.2017 18:23
Naim Naim

Üst aklın oyunlarını hep birlikte bozacağız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 30.07.2017 14:35
Hasan Hasan

Bravo Pakistan milletine Türk milleti Pakistanlı kardeşlerinin yanınızdadır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 30.07.2017 14:32
birsu birsu

Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşlerimiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 30.07.2017 13:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.