;

yönetimi 'a yaklaşımını 'sertleştirecek'

'nin 16 yıllık stratejisini yeniden gözden geçiren , yönetiminin 'a olan yaklaşımını sertleştirme kararı aldığı öne sürüldü.

Trump yönetimi Pakistana yaklaşımını sertleştirecek

Son günlerde 'nin politikasını gözden geçiren ve yeniden değerlendiren Donald yönetiminin, 'a yönelik yaklaşımını sertleştireceği iddia edildi.

Reuters'ın haberine göre, Pakistan merkezli militanların komşu Afganistan'da gerçekleştirdikleri saldırıları değerlendiren Trump yönetimi, konuyla ilgili sert önlemler almaya karar verdi.

Beyaz Saray'ın Pakistan'da insansız hava araçlarıyla yapılan saldırıları genişletme, Pakistan'a yapılan yardımları kısıtlama ve ABD'nin NATO üyesi olmayan önemli müttefik olarak gördüğü ülkeyle diplomatik ilişkilerin seviyesini düşürme gibi bir takım önlemler üzerinde tartıştığı belirtildi.

Haberde, ABD'nin Afganistan'da 16 yıldır sürdürdüğü savaştaki stratejisini değerlendiren Trump yönetiminin, Taliban'ın Pakistan'daki güvenli mağaralarda saklandığı ve bu yolla Afganistan'da birçok eylem gerçekleştirdiği sonucuna ulaştığı ifade edildi. Ancak Beyaz Saray'ın Pakistan'la ilişkileri kırmak istemediği ve daha geniş bir işbirliği için İslamabad yönetimine olan yaklaşımını değiştireceği bildirildi.

Konuyla ilgili konuşan bir ABD'li yetkili, "Şu ana kadar Pakistan'la ilgili stratejimizin ne olduğunu hiç açıkça belirtmemiştik. Bundan sonra açık bir şekilde Pakistan'dan ne istediğimizi söyleyeceğiz." ifadeleirni kullandı.

Etiketler: , , ,
  • 20 Haziran 2017, Salı 15:48

kalan karakter 1000

Naim Naim

Amerikalı,Pakistan'a bir şey yapamazsın millet olarak Pakistan'ın yanındayız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.06.2017 21:18
T.C. T.C.

kovun pislik ABD şeytanını o topraklardan.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 21.06.2017 00:17
VARDAR VARDAR

DÜNYANIN BAŞININ BELASI...KÜRESEL YAHUDİ SERMAYE ile İNGİLİZ KRALİÇESİNİN dünya tetikçisi HAYDUT ABD dir ve diğer saydıklarımdır...CHP de bunların içerideki İÇBİRLİKÇİLERİNDENDİR...CHP de BÜYÜK ATATÜRK ün esamesi okunmamaktadır...ATATÜKÇÜLÜĞÜ İSMET İNÖNÜ TARİHE GÖMMÜŞTÜR...UYAN EY ATATÜRKÇÜ GENÇLİK...CHP ÜLKEYİ GÜL-HAÇ İTTİFAKINA BELEŞ VERECEK...!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 20.06.2017 16:33
dr dr

zamanin da usa nin az køpekligi yapmadi pakistan kim usa køpeklik yapar ise belli zaman sonra bir sey uydurup ya vuruyor yada dusman ilan ediyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 20.06.2017 16:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.