Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 03.06.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.06.2017 01:45
ABONE OL

'da saldırısı!

İngiltere'nin başkenti 'nın merkezindeki Londra Köprüsü'nde bir minibüs şöförü aracını köprüdeki yayaların üzerine sürdü.

Londra'da terör saldırısı!

İngiltere'nin başkenti 'nın merkezindeki Londra Köprüsü'nde bir minibüs şoförü aracını köprüdeki yayaların üzerine sürdü.

Londra polisinden yapılan açıklamada, polis ekiplerinin ve acil servis görevlilerinin Londra Köprüsü'nde gerçekleşen olayla ilgilendiği kaydedildi.

Polis, olayın detaylarına ilişkin bilgi vermezken, sosyal medya platformlarından yapılan paylaşımlarda ise saatte ortalama 80 kilometre hızla ilerleyen beyaz bir minibüs şöförünün aracını kaldırımda yürüyen yayaların üzerine sürdüğü görüldü.

Londra Ambulans Hizmetlerinden yapılan açıklamada da, "Londra Köprüsü'nde yaşanan olaya müdahale ediliyor. Lütfen bölgeye gitmeyiniz." uyarısı yapıldı.

Londra Ulaşım Kurumundan (TFL) yapılan açıklamada ise "polisin ilgilendiği büyük bir olay" sebebiyle köprünün trafiğe kapatıldığı aktarıldı.

Londra Köprüsü, özellikle kenti ziyaret eden turistlerin yoğun olarak bulunduğu bölgelerin arasında yer alıyor. Köprü, tarihi Tower Bridge Köprüsü'nün yanında bulunmasından dolayı, tarihi köprüyü fotoğraflamak isteyenlerin uğrak yerleri arasında.Öte yandan olay yerine çok yakın yerdeki bir barda bıçaklı bir saldırganın saldırıda bulunduğu ve saldırıda iki kişinin yaralandığı bildiriliyor. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan bir vatandaş, polis ekiplerinin bara girdiğini ve herkese yere yatmasını söylediğini paylaştı.

Aynı zamanda iki olayın birbiriyle bağlantılı olabileceği konusunda iddialar var.

Londra'da 22 Mart'ta da Westminster Köprüsü'nde benzer bir olay yaşanmıştı. Ülke siyasetinin merkezi ve turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Westminster bölgesinde meydana gelen olayda, Adrian Russell Ajao isimli saldırgan, kiralık aracını, Westminster Köprüsü'nde saatte 120 kilometre hızla insanların üzerine sürmüş, araç, İngiltere Parlamentosu'nun demir parmaklıklarına çarparak durmuştu.