;

, Esed rejimini vurdu

öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Uluslararası Koalisyon, "Koalisyon, 18 Mayıs’ta ’nin El Tanf bölgesinin kuzeydoğusunda kurulu olan ayrışma alanında ilerleyen Suriye rejimi destekli kuvvetleri vurdu. " açıklamasını yaptı.

ABD, Esed rejimini vurdu

Savunma Bakanlığı (Pentagon) rejimi destekli bir konvoyu, El Tanf yakınlarında bir hava saldırısı ile vurduklarını açıkladı.

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD uçaklarının Suriye'nin güneyinde yer alan El Tanf bölgesi yakınlarında Suriye rejimi destekli kuvvetlere air konvoyu vurduğu ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildi:
"Koalisyon 18 Mayıs'ta Suriye'nin El Tanf bölgesinin kuzeydoğusunda kurulu olan ayrışma alanında ilerleyen Suriye rejimi destekli kuvvetleri vurdu. Bu (ilerleyiş) El tanf'ta bulunan ABD ve müttefik kuvvetlerine tehdit teşkil ediyordu. Bu adım Rusya'nın Suriye rejimi destekli kuvvetleri geri çevirme girişiminin başarısız olması, koalisyonun güç gösterisi ve uyarı ateşinden sonra atıldı."

Anadolu Ajansı'na konuşan bir Pentagon yetkilisi saldırının sonuçları ile ilgili değerlendirmenin devam ettiği belirtirken, bölgede ABD'nin 100 civarında askeri bulunduğunu ve ABD'nin uzun zamandır bölgede DEAŞ karşıtı milis birlikleri eğittiğini söyledi.

Yetkili ayrıca rejim destekli konvoyun ayrışma alanı içerisinde siper inşa etmek üzere malzeme ve iş makineleri taşıdığını tespit ettiklerini bildirdi.

Amerikan medyasında yer alan bazı haberlerde ise rejim destekli kuvvetlerin 27 araçla El Tanf bölgesine 25 kilometre girdiği belirtiliyor.

Aynı zamanda rejime ait bir SU-22 tipi silahsız savaş uçağının bölgeye girmeye çalıştığı kaydedilen haberlerde, F-22 Raptor tipi ABD savaş uçaklarınca Suriye uçağına önleme yapıldığı ifade ediliyor.

ABD, Irak, Suriye ve Ürdün sınır kavşağında bulunan El Tanf bölgesinde muhaliflerin elinde bulunan bir askeri kampta DEAŞ karşıtı muhalif kuvvetlere eğitim veriyor.

Geçen ay DEAŞ'ın kampa saldırması üzerine bölgede bulunan ABD askerleri, muhaliflerle birlikte DEAŞ ile çatışmaya girmişti.

Etiketler: ,
  • 18 Mayıs 2017, Perşembe 19:49

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

git ananı kandır abd boş arazilerin ne kabahati var

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2017 09:45
ozan ozan

bence esed artık anladı sonunun saddamı kullanıp atan amerika gibi kendisinin de kullanılıp atılacağını.iş işten geçti. fravunun katlettiği gibi halkını katletti. bakalım sonu nasıl olacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.05.2017 21:38
misafir misafir

esetle birlikte deaş militanlarını da vurmanı beklerdik. ama deaş lı teröristlerin arasında seninde vatandaşların olduğu için vurmazsın değilmi. müslüman kanı içen kahpe millet abd.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.05.2017 21:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.