Bugünkü
Takvim

'nin hain emelleri yakayı ele verdi

'nin Suriye planları, Savaşı Raporu’nda yakayı ele verdi. ’yi Suriye’de müttefik tutan ABD, ilerleyiş güzergahlarının aktarıldığı haritada -YPG-YBS tek ve aynı örgüt olarak tanımlandı.

  • Dünya
  • 27.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.03.2017 07:40
ABONE OL
ABD'nin hain emelleri yakayı ele verdi
Ordusu Eğitim ve Doktrin Komutanlığı'nda (TRADOC) görev yapan ABD'li stratejist subayların kaleme aldığı raporda, Operasyonunda yer alan örgütlerin ilerleyiş güzergahlarının aktarıldığı haritada --YBS (PKK'nın sözde Şengal savunma birlikleri) tek ve aynı örgüt olarak tanımlandı. Böylelikle örgütün PKK uzantısı olduğu kabul edildi.

RAPORDA ORTAYA ÇIKTI
Amerikan Ordusu, PKK-YPG-YBS kardeşliğini Sincar Savaşı Raporu'nda kabul etti. Kamu istihbaratı üzerinden kamuoyu dikkatine sunulan rapor, ABD Ordusu Eğitim ve Doktrin Komutanlığı'nda (TRADOC) görev yapan ABD'li stratejist subaylar tarafından kaleme alındı. Nisan 2016 tarihli "tasnif dışı" TRADOC dokümanında, Sincar'da DEAŞ'a karşı savaşan güçler ve operasyondaki ilerleyişleri bir haritayla anlatıldı. Haritada PKK teröristleri mor renkle, Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin peşmerge güçleri mavi renkle yansıtıldı.

RESMEN KABUL ETTİLER
Mor renkli güçlerin tanımlaması olarak harita üzerinde PKK notu düşülürken, haritaya yönelik açıklamada da bu gücün PKK-YPG-YBS (PKK'nın sözde Şengal savunma birlikleri) olduğu belirtildi. Amerikan Ordusu, haritasıyla YPG'nin
PKK ile birlikte hareket eden bir güç olduğunu da resmen kabul etmiş oldu.

PKK, YPG İLE MÜTTEFİK GRUP!
Raporda, YPG'den, "PKK ile müttefik gruplardan biri" ifadesiyle bahsedildi. YPG'nin Suriye iç savaşında ortaya çıkan bir grup olduğu, savaş taktik ve teknikleriyle öne çıktığı, hız, sürpriz ve gizliliğe güvenen bir grup olduğu tanımlaması yapıldı. YPG'nin Sincar Savaşı için binden fazla Yezidi'yi 1 haftada eğittiği, savaşçılarının Irak'ta Peşmerge tarafından tutulan bir bölgede bulunduğu, Yezidilerin DEAŞ'a karşı başlıca müttefiklerinin de PKK ve YPG olduğu bilgileri aktarıldı. Sincar operasyonuna dair detaylı bilgi verilen raporda, operasyonda batıdan PKK, doğudan ise peşmergenin DEAŞ'a karşı saldırdığı anlatıldı.SİNCAR'I ÖRGÜTE VERDİLER
Sincar Operasyonu'nun ardından PKK, Amerika'nın da desteğiyle Irak'ın "Yeni " olarak anılan Sincar Bölgesinin tamamına sahip oldu. Güvenlik kaynakları, Sincar'ın PKK tarafından ele geçirilmiş oluşunun, Güneydoğuda yürütülen terörle mücadele faaliyetlerine olumsuz etkisi olacağına işaret ediyorlar. Kaynaklar teröristler sızmalarının olabileceği uyarısında bulunuyor.

kalan karakter 1000

öz.t. öz.t.

yanke özel kuvvetlerini yanlislikla imha edilsin mesela kurduklari us 300 topla istima aninda yakalarsin bir daha dalga gecmesin itler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.03.2017 12:31
ado ado

kardeşlerim metanetli olalım bu işler güçle olur yavaş yavaş hepsi olacak bu evet için çok çalışmalıyız

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 27.03.2017 11:11
fikri fikri

ne cuvallamasi be resmen dalga geciyorlar salak numarasi yapmayin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.03.2017 10:44
kimim ben kimim ben

YAPILACAK BU OPERASYONA ÜLKE OLARAK DESTEK VERMEYİP İNCİRLİK HAVA ÜSTÜNÜN DE FAALİYETLERİ DURDURULMALIDIR

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 27.03.2017 09:39
ihsan ihsan

TSK kandili bombalıyor sincarı niyye bombalamıyor ta baştan beri hep merak etmişimdir, orasıda sana yönelik terör yuvası pes yani

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 27.03.2017 09:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.