Bugünkü
Takvim

ABD ı kabul etti: Biz vurduk!

ABD ordusu, 'da en az 200 sivilin hayatını kaybetmesine yol açan bombardımanı kendisinin düzenlediğini doğruladı.

  • Dünya
  • 25.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.03.2017 22:19
ABONE OL
ABD katliamı kabul etti: Biz vurduk!

ABD, 'da en az 200 sivilin hayatını kaybetmesine yol açan bombardımanı kendisinin düzenlediğini doğruladı. Irak ordusunun talebi üzerine burayı vurduğunu açıklayan ABD ordusu, olayla ilgili soruşturma başlattı.

YİNE "YANLIŞLIKLA"!
Irak ve Suriye'de DAEŞ'le mücadele koalisyonu kapsamında yürüttüğü operasyonlarda daha önce pek çok 'yanlışlıkla' sivili öldürdüğünü gizlemeyen ABD'den yine benzer bir itiraf geldi. Ancak açıklamada sivil ölümlerinden 'iddia' olarak bahsedildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, 23 Mart'ta ortaya çıkan, Musul'da nın bombardımanı sonrası en az 200 sivilin hayatını kaybettiği ve Haşdi Şabii ile Irak Türkmen Meclisi'nin de doğruladığı olayla ilgili açıklama yaptı:

"ORAYI BİZ VURDUK AMA SİVİL ÖLÜMÜ İDDİALARINI ARAŞTIRIYORUZ"
"16-23 Mart'taki bombardıman verilerinin ön incelemesi gösteriyor ki Koalisyon, Irak Güvenlik Güçleri'nin talebi üzerine 17 Mart'ta Musul'un batısında sivil ölümlerinin yaşandığı noktayla uyuşan bir lokasyonu vurdu."

ABD, 'bu bombardımanla ilgili gerçekleri ve sivil ölümü iddialarının doğruluğunu kanıtlamak için' soruşturma başlattığını da duyurdu.

kalan karakter 1000

tesa tesa

yanlislikla kim vurur pislikler bilerek vurdunuz allah belanizi yakinda versin inshallah

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.03.2017 05:41
efe han efe han

dünya katil devletlerin adaletiyle yönetilemez.sömürülen ve bunca yıldır ezdiğiniz haksız yere öldürdüğünüz insanların hakkını halk sormazsa hak mutlaka soracaktır.abd nin batılı devletlerin adalet götürdüğü bir ülke varmı acaba.darbeci batı işte eserleri mısır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.03.2017 02:44
Sefer YEĞEN Sefer YEĞEN

Allah cc,sizi de en ince yerinizden vursun inşanllahurrahman

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.03.2017 00:31
birsu birsu

KAHHAR ADIYLA KAHROLUN, İNSANLIĞIN BAŞ BELALARI.. SİZE İNSAN DENİYORSA BİZ KİMİZ? BİZE İNSAN DENİYORSA SİZ KİMSİNİZ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 25.03.2017 23:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.