Bugünkü
Takvim

Danirmarka'dan skandal yasağı!

Her fırsatta Demokrasi havarisi kesilen 'nın İslam karşıtlığı içerikli larına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez AB ülkesi , vatandaşlarına getirdiği yasağı sebebiyle tepkilerin odağı haline geldi.

  • Dünya
  • 22.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.03.2017 14:49
ABONE OL
Danirmarka'dan skandal başörtüsü yasağı!

Birliği'nin en yüksek yargı organı olan Avrupa Adalet Divanı, 14 Mart'ta aldığı bir kararla birlik üyesi ülkelerde işverenlerin çalışanlarının, "görülebilir bir şekilde herhangi bir siyasi, felsefi ya da dini simge taşımalarını" layabileceğine hükmetmişti.

Özgürlük naraları atan Avrupa ülkelerinden 'nın en büyük belediyelerinden ikisi önerildikleri işyerinde nü çıkarması istenmesine karşın bunu kabul etmeyen başörtülü işsiz kişilerin işsizlik ödeneklerini kesme yoluna gitti.

Danimarka Halk Partisi Entegrasyon Sözcüsü milletvekili Martin Henriksen'in ''İşsizlik kasalarının,başörtüsünü çıkarması istenmesine karşın bunu kabul etmeyen başörtülü işsiz kişilerin işsizlik ödeneklerini kesme hakkı olup olmadığı'' yönündeki soru önergesini yanıtlayan Danimarka Çalışma Bakanı Troels Lund Poulsen Danimarka Belediye'lerine bir mektup göndererek kurallara açıklık getireceğini, sosyal güvenlik alanındaki uygulama ve yükümlülüklerin uygulanmasını harfiyen isteyeceğini söyledi.

Danimarka çalışma yasaları uyarınca, işsiz Danimarkalılar işçi bulma kurumlarının gösterdikleri işleri, kendilerine uygunluğunu sorgulamaksızın kabul etmek zorunda.

kalan karakter 1000

ERAY ERAY

Bunlar yakında eski Türkiye'deki gibi hastanede tedavi görmek için de başı açık fotoğraf isterler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2017 18:33
kimim ben kimim ben

Ulan özgürlük tellalları ne oldu modern avrupa özgür avrupa hadi lan oradan sizin demokratlığınızında özgürlük anlayışınızında içine tükürüyüm şerefsiz teröristler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 22.03.2017 14:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.