Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 22.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.03.2017 14:49
ABONE OL

Danirmarka'dan skandal yasağı!

Her fırsatta Demokrasi havarisi kesilen 'nın İslam karşıtlığı içerikli larına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez AB ülkesi , vatandaşlarına getirdiği yasağı sebebiyle tepkilerin odağı haline geldi.

Danirmarka'dan skandal başörtüsü yasağı!

Birliği'nin en yüksek yargı organı olan Avrupa Adalet Divanı, 14 Mart'ta aldığı bir kararla birlik üyesi ülkelerde işverenlerin çalışanlarının, "görülebilir bir şekilde herhangi bir siyasi, felsefi ya da dini simge taşımalarını" layabileceğine hükmetmişti.

Özgürlük naraları atan Avrupa ülkelerinden 'nın en büyük belediyelerinden ikisi önerildikleri işyerinde nü çıkarması istenmesine karşın bunu kabul etmeyen başörtülü işsiz kişilerin işsizlik ödeneklerini kesme yoluna gitti.

Danimarka Halk Partisi Entegrasyon Sözcüsü milletvekili Martin Henriksen'in ''İşsizlik kasalarının,başörtüsünü çıkarması istenmesine karşın bunu kabul etmeyen başörtülü işsiz kişilerin işsizlik ödeneklerini kesme hakkı olup olmadığı'' yönündeki soru önergesini yanıtlayan Danimarka Çalışma Bakanı Troels Lund Poulsen Danimarka Belediye'lerine bir mektup göndererek kurallara açıklık getireceğini, sosyal güvenlik alanındaki uygulama ve yükümlülüklerin uygulanmasını harfiyen isteyeceğini söyledi.

Danimarka çalışma yasaları uyarınca, işsiz Danimarkalılar işçi bulma kurumlarının gösterdikleri işleri, kendilerine uygunluğunu sorgulamaksızın kabul etmek zorunda.