Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 22.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 22.03.2017 15:20

'den okula saldırdı: 40 ölü

öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Rakka’da sığınmacıların kaldığı okula saldırdığı öne sürüldü.

ABD'den okula saldırdı: 40 ölü

öncülüğündeki karşıtı uluslararası koalisyona bağlı savaş uçaklarının Rakka'nın batısında yüzlerce sığınmacının yaşadığı bir okul binasını hava saldırılarıyla enkaza çevirdiği öne sürüldü.

AA muhabirlerinin yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, pazartesi gecesi gerçekleşen saldırı Rakka'nın 30 km batısında Fırat Nehri kıyısındaki Mansura beldesine düzenlendi.

YÜZLERCE KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR
Yerel kaynaklar, saldırıda Hama, Humus ve Rakka'dan göç eden 50 civarında ailenin kaldığı bir okulun hedef alındığını savunarak, binanın enkaza döndüğünü, tümü kadın ve çocuklardan oluşan yüzlerce kişinin hayatını kaybettiğinden endişe edildiğini bildirdi.

Bölgenin terör örgütü DEAŞ'ın kontrolünde olduğunu ancak okul binası çevresinde hiçbir DEAŞ unsuru bulunmadığını belirten kaynaklar, enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

İKİNCİ SALDIRI TABKA'DA
Yerel kaynaklar aynı saatlerde düzenlediğini bildirdikleri bir diğer saldırıda, Rakka'nın batısındaki Tabka ilçesinin hedef alındığını, çoğu kadın ve çocuklardan oluşan en az 40 sivilin hayatını kaybettiğini öne sürdü.

Enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğünü ifade eden kaynaklar ölü sayısının artmasından endişe duyuyor.

GÖRSEL MATERYALLER ULAŞTIRILAMIYOR
Rakka ve çevresinin DEAŞ kontrolünde olması nedeniyle çoğu zaman görsel materyallerin kamuoyuna ulaştırılabileceği internet erişimi bulunamıyor.

Bölgenin sık sık ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyona bağlı savaş uçaklarınca hedef alınması nedeniyle yerel kaynaklar son saldırıların da aynı şekilde gerçekleştirildiğini tahmin ediyor.

kalan karakter 1000

Kadri Yılmaztürk Kadri Yılmaztürk

YARABBİ CC; Başta Abd ve AB Ülkeleri olmak üzere İnsanlığa zulmedenlere,Suriye-Irak-Libya- Bosna-Hersek vb. yerlerdeki Müslümanlara yapılanların Bin Katını onlara yaşat,onları perişan-zelil eyle...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 22.03.2017 20:56
murat murat

ey büyük şeytan inşallah orada döktüğün kanda boğulursun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 22.03.2017 17:36
FIRAT FIRAT

pislikler işleri hep bu oldu ama ALLAH ıunutuyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 22.03.2017 16:30
ado ado

kardeşim bu amerika kimseyi tanımıyor müslümanları canice öldürüyor oturup tartışmamızlazım bunu uyuyan kemal kılıçtar oğluda biliyor hükümete destek vermiyor adeta anmerikayla kol kola geziyor bunu sonu bize geliyor bir şekilde bu siyonistlerin durdurulması lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 22.03.2017 16:07
FIRTINA FIRTINA

O SOYSUZLARIN ORADA NE İŞİ VAR.TOP YEKUN SEFERE Mİ ÇIKALIM. SIRF ENERJI AÇIĞINI KAPATMA BAHANESİNE SİYONİSTLERE HİZMET ETME ÇABASI İLE ORALARDALAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 22.03.2017 15:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.