Bugünkü
Takvim

ABD ve İngiltere’den tuhaf yasak!

ABONE OL
ABD ve İngiltere’den tuhaf yasak!
ABD Başkanı Donald Trump, dün şok bir yasağa imza attı. Buna göre, aralarında İstanbul'un da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havalimanından ABD'ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda yolcular kabinde yanlarına boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak. Uygulama ilk kez bu sabah başladı. ABD'nin ardından İngiltere de aynı kararı aldı. İngiliz hükümeti, Türkiye dahil 6 ülkeden Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşlarda, yolcuların bazı elektronik cihazları kabine almasının yasaklandığını duyurdu.

kalan karakter 1000

ado ado

kardeşim bize ambargo uygulanıyor bunu kmse yapamaz bu pilanlı bir ambargodur biz bu avrupanın tekelinden kurtulmamız lazım bir çok şeyi üretmemiz lazım dışarıya bağımlı olduğumuzdan bu malzemeler veya tekstil gelmiyor bunu bir şek,ilde aşmamız lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.03.2017 09:33
Ercan Güven Ercan Güven

Bu yasağın mantığını anlayan varsa beri gelsin. Herhalde söz konusu cihazlar kabin yerine bagajda adı geçen ülkelere girince bir tehdit oluşturmayacaklar. Bu olsa olsa adı geçen havalimanlarından uçuşa başlamayın ikazıdır. Atatürk havalimanında yapılan taşınabilir bilgisayar ve diğer elektronik cihazların kontrolu diğer hava limanlarından daha ciddi yapılıyor. Buna rağmen yasak kapsamına alınmasında art niyet aramak lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.03.2017 09:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.