Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 14.03.2017 12:48

Avrupa'da skandal başörtüsü kararı

'ndan yapılan açıklamada işyerlerinin, çalışanların dini sembol niteliğinde kıyafet giymelerine yasak getirebilireceği belirtildi.

Avrupa'da skandal başörtüsü kararı

Avrupa Birliği üst mahkemesi, kadınların çalışırken başörtüsü takıp takmamasına dair verdiği ilk kararda, işverenlerin gözle görülebilir dini semboller giyilmesini yasaklayabileceği kararını verdi.

(ECJ), Fransa ve Belçika'da iki kadının başörtülerini çıkarmayı reddetmelerinin ardından işten atılmaları üzerine açtıkları dava sonucu bu ortak kararı verdi.

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada, "Herhangi bir siyasi, felsefi veya dini sembolün giyilmesini yasaklayan bir iç kural, direkt olarak ayrımcılık anlamına gelmez" denildi.

kalan karakter 1000

efsane geri dönüyor efsane geri dönüyor

Türkiye yi şimdiye kadar " ilişkilerimiz bozulursa, dediğimizi yapmazsanız 30 avrupa ülkesini karşınızda bulursunuz..." tehditleri ile korkuttular. Asıl onlar Türkiye ile iyi geçinmezlerse "50 afrika ülkesini karşılarında bulurlar..." demek gerekiyor. En çok korktukları şey, sömürü paralarının kesilmesi ve lüx hayatlarından fedakarlık yapmak zorunda kalmalarıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır5
cevapla 14.03.2017 13:44
hakan hakan

avrupanın demokrasi anlayışı

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır4
cevapla 14.03.2017 13:28
OSMANLI OSMANLI

Daha ne yapacak adamlar...camileri yaktilar..kardeslerimizi itlerine isirttilar...defolun gidin diyor AVRUPA MUZ Cumhuriyetleri !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır4
cevapla 14.03.2017 13:24
tesa tesa

ya bunlar inatlarindan cildiracklar cunku avrupa bozuluyor her seyi kiskanclik yuzunden yapiyorlar islami kiskaniyorlar cunku kendileri zayif pis yaratiklardirlar gucsuz avrupa avrupayi karanlik gunler bekliyor kitlik bekliyor gitsinler wildersin lale cicklerini yesinler haha

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır5
cevapla 14.03.2017 13:21
patron patron

Direk yalan söylüyorlar. Başı örtülü olanları seçip işten çıkarmak tam olarak ayrıcalık yapmaktır. Bunların her dediğini yalan kabul etsek yanılmayız derim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır5
cevapla 14.03.2017 13:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.