;

''in seçilmesi 'ın vereceği karara bağlı'

İngiliz Financial Times gazetesi, seçimlerde yeniden aday olacağını açıklayan Almanya Başbakanı 'in seçilmesinin Cumhurbaşkanı 'ın sığınmacılara yönelik vereceği karara bağlı olduğunu yazdı.

Merkelin seçilmesi Erdoğanın vereceği karara bağlı

Alman Hristiyan Demokrat Birlik partisinin Genel Başkanı ve Başbakan , gelecek yıl eylül ayında düzenlenecek genel seçimde tekrar aday olacağını açıklamıştı. Almanya'da 2005 yılından beri başbakanlık koltuğunda oturan Merkel, dördüncü kez başbakanlığa adaylığını koymuş oldu.

"MERKEL'İN SEÇİLMESİ ERDOĞAN'A BAĞLI"
Financial Times gazetesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'ın Alman seçimleri üzerinde etkisinin olabileceğini yazdı.
Gazete, Almanya Başbakanı Angela Merkel'e ve Almanya'da düzenlenecek seçimlere ayırdığı sayfasında Erdoğan'ın AB ile gerilen ilişkiler üzerine mültecileri AB'ye geri gönderme planını devreye sokması durumunda Merkel'in zarar görebileceğini ifade etti.

Etiketler: ,
  • 02 Aralık 2016, Cuma 11:19

kalan karakter 1000

birsu birsu

abd seçimini belirleyen türkiye, abd uydusu almanya nın da seçimin belirleyecek, ne demişti bill clinton 21. yy. TÜRKİYE belirleyecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.12.2016 20:17
Alp Alp

Almanya yıllardan beri kader birliği ettiği müttefiki Türkiyeyi biraz anlamaya çalışıp dürüst olmalı.Türk Halkı Almanlara karşı hiçbirzaman olumsuz duygularla yaklaşmamışlardır.Almanya Türkiyeye karşı verdiği sözleri yerine getirmeli Avrupalıların şöyle bir kaygısı var.Avrupaya bir akın olacak bu şişirilmiş gerçeklerle ilgisi olmayan bir algı makyavelist çıkarcı yalan bir yaklaşım.Türkiyenin yaşam standartları gerçekte Avrupadan birkat daha iyi.Gerçeklerle alakası yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır3
cevapla 02.12.2016 16:31
mustafa mustafa

ingiliz ler hakkli bence de sayin erdogan de ac kapilari ki bakalim avrupalilar ne edecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır0
cevapla 02.12.2016 14:27
halk halk

o zaman gitsin kalles kadin

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır0
cevapla 02.12.2016 14:13
UzakSes UzakSes

Bizden Merkel`e... NEEEEEEIIIIIIIIIN! Bütün Türk Kökenliler Secimleri BOYKOT etmelilerdir! Cünkü bütün alman partilerinin Türkiye Devletine yaptiklari Alcaklilar bunu gerektiriyor. Birisi oy kullanmak istiyorsa, oyunu Almanlara versin - Nazilerin-AfDsine! Almanya`ya en uygun Parti: AfDdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır3
cevapla 02.12.2016 12:33
Serdar Serdar

Pisi pislikle temizliyemezsiniz ' ! Bilmem anlatabildimmi .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.12.2016 19:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.