Bugünkü
Takvim

'da

Paris'teki terör saldırılarından sonra 'da 4 kentte saat 20'den sonra satışı ve kullanımı landı. Yasağa destek yüzde 93 olarak açıklandı

ABONE OL
Fransa'da alkol yasak
Paris'teki terör saldırıları sonrası ilan edilen olağanüstü hal sonrası Belçika sınırındaki Kuzey Bölgesi'nde dün akşam yasağı getirildi. Kuzey Bölgesi Valiliğinden yapılan açıklamada, "Şiddet içeren eylemlerin yapılmasına sebep olduğu için akşam saat 20.00'den sabah saat 08.00'e kadar içki satışı ve kamusal alanda kullanımı lanmıştır. Yasağa uyulmadığı takdirde 150 avro para cezası uygulanacaktır" ifadesine yer verildi. Açıklamada, yasağın olağanüstü hal bitimine kadar devam edeceği belirtildi. Kuzey Bölgesi'nde Lille, Roubaix, Dunkerque ve Tourcoing şehirlerindeki yasağa destek yüzde 93 oldu. Türkiye'de alkol satışı düzenlemesinde, sosyal medyadaki Türk görünümlüler bu duruma tepki göstermişti. 'nın başkenti Paris'te 13 Kasım'da düzenlenen terör saldırılarında 130 kişi hayatını kaybetmiş, 351 kişi yaralanmıştı. Altı noktada art arda gerçekleşen saldırılar sonucu 7 terörist ölmüş, saldırıları DAEŞ terör örgütü üstlenmişti. Paris'teki saldırıların ardından Ulusal Meclis ve Senato'da olağanüstü halin 3 ay uzatılmasını öngören yasa tasarısı onaylanmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.