Bugünkü
Takvim

nı askıya aldılar

hükümeti üç aylık Olağanüstü Hal boyunca Bildirgesi’nin kişilik özgürlükleri konusundaki bazı maddelerini askıya alacağını Avrupa Konseyi’ne bildirdi

  • Dünya
  • 27.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.11.2015 19:58
ABONE OL
İnsan haklarını askıya aldılar
hükümeti üç aylık Olağanüstü Hal boyunca Bildirgesi'nin kişilik özgürlükleri konusundaki bazı maddelerini askıya alacağını Avrupa Konseyi'ne bildirdi.

Bu tür bir uygulama, çok nadir olmakla birlikte, İnsan Hakları Bildirgesi'nin içinde öngörülmüş durumda. İnsan Hakları Bildirgesi'nin 15. maddesi savaş ve toplumu tehdit eden büyük tehlikeler durumunda insan hakları bildirgesinin bazı maddelerinin askıya alınabilmesine müsaade ediyor. 15. maddenin varlığına rağmen İnsan Hakları Bildirgesinin bazı maddeleri askıya alınamıyor bu maddeler yaşam hakkı ve işkence yasağı maddeleri. Olağanüstü Hal durumlarında uygulanan yasaklara karşı gelenler ve bu yüzden ceza alanlar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine baş vuramıyorlar. İnsan Hakları Bildirgesi'nin bazı maddelerin askıya alınmasına rağmen, devlet 15. maddeyi aşırıya kaçmadan kullanabiliyor. Bildirgenin bazı maddelerinin askıya alınma süresi Olağanüstü Hal süresiyle eşit. İnsan Hakları Bildirgesi'nin bazı maddelerini askıya alma işlemi bugüne kadar en fazla İngiltere tarafından Kuzey İrlanda ile ilgili olarak kullanıldı.

kalan karakter 1000

AY ve YILDIZ AY ve YILDIZ

Bunlarda ne gezer insan haklari sadece ismi var malesef hak ortada yoktur ve de hic olmamistir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.11.2015 01:19
MUSTAFA MUSTAFA

heee iste size medeniyet besigi dediginiz paris

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2015 12:27
KOPARANAS KOPARANAS

Sayin basbakanin ve cumhurbaskaninin yerinde olsam bende gecici olarak insanhaklarini
kaldiririm veya askiya alirim bu adiler görsünbakalim nasilmis bunlara insanlik yaramaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 27.11.2015 22:03
yŞl yŞl

biz vatan evlatlarımızı kaybederken akıl veriyorlardı.otuz bin evladımızı kaybettik onlar o zaman teröristin yanın da yer alıp onları özgürlük savaşcısı olarak gösteriyorlardı .etme bulma dünyası ,teröristler bir eylem yaptı hemen insan hakları bildirgesini askıya aldıklarını açıkladılar.biz yapsak ayağa kalkardılar. yinede fransa da gerçekleştirilen eylem neticesi de ölen insanlar için çok üzüldük.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 27.11.2015 21:23
enar enar

Gezide ve daha sonraki PKK operasyonlarında ve eleştiri yerine hakaret eden bazı gazeteciler söz konusu olduğunda bize özgürlük dersi veren bu iki yüzlülere artık tahammül ve itibar etmiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 27.11.2015 21:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.