Bugünkü
Takvim

'nın sabıkası kabarık

ABONE OL
Rusya'nın sabıkası kabarık
, Türkiye hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen SU-24 tipi savaş uçağının ardından uluslararası arenada 'mağdur' rolünü kapmaya çalışırken, olayın Rusya'nın aymaz tutumu nedeniyle gerçekleştiği ortaya çıktı. Uçağın düşürülmesinden önce iki tarafın diplomatik ve askeri yetkilileri arasındaki görüşmelerde, Rusların, "Hava ihlallerini çok büyütüyorsunuz, bunlar anlık giriş çıkışlar. Pilotlarımız İngilizce bilmiyor, uyarılarınızı anlamıyorlar. Ilımlı muhaliflerin hangisi terörist hangisi değil bilmiyoruz. Uçaklarımızın manevra kabiliyeti kısıtlı, Türkiye'ye tehdit oluşturmuyor" dedikleri ifade edildi. Ankara, Moskova ile Ekim ayında peş peşe gerçekleşen hava ihlallerine ilişkin diplomatik ve askeri temas kanallarını açık tutmuş, Rus ve Türk askeri yetkilileri sadece Ekim ayı içinde 5 defa yüz yüze görüşmüştü. Bir Rus askeri heyeti de, Ankara'ya gelerek ihlallere ilişkin izahatta bulunmuştu. NATO'nun son verilerine göre Rus jetleri Estonya, Finlandiya, Danimarka, Polonya ve İsveç başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin hava sahasında son dönemde onlarca kez ihlal etmekten kaçınmadı.

Ebru ŞENGÜL

kalan karakter 1000

misafir misafir

Artık pilotlarınız da, Generallerinizde anlamıştır. Umarım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır0
cevapla 26.11.2015 08:42
ali ali

ben izlandadayim burda da cogu kez yapti nato ve norvec uyardi

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 26.11.2015 02:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.